Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.12.2013 09:46
Sony ujawniło globalny wynik sprzedaży PlayStation 4
3133V

Sony ujawniło globalny wynik sprzedaży PlayStation 4

Sony cieszy się z dużej popularności PlayStation 4. Andrew House wypowiedział się przed chwilą na temat sprzedaży nowej konsoli poprzez oficjalny, europejski blog PlayStation. Dowiedzieliśmy, ile egzemplarzy PS4 rozeszło się od dnia premiery na całym świecie.

To, że PS4 rozeszło się wyśmienicie w Wielkiej Brytanii już wiemy. Na wyspach sprzedało się ponad 250 tysięcy sztuk current-gena Sony w zaledwie 48 godzin od premiery, co stanowi rekord na tym rynku. Jak poszło konsoli w innych miejsach? Z pewnością nie gorzej. Andrew House ogłosił właśnie, że sprzedano już ponad 2,1 mln sztuk PlayStation 4 w 32 krajach na całym świecie.

"Chciałbym osobiście podziękować fanom PlayStation za zaufanie. Najlepsze jest to, że droga PS4 dopiero się zaczyna. Oprócz zapewniania Wam najlepszego line-upu gier od najzdolniejszych deweloperów świata, będziemy kontynuować wprowadzanie wartościowych funkcji i usług w kolejnych miesiącach i latach. (...) Możliwości PS4 będą ewoluować (...). Uważamy, że gry wideo są kwintesencją artyzmu i rozrywki i będziemy pracować nieustannie, by zagwarantować, że PlayStation jest najlepszym miejscem do zabawy" - napisał Andrew House na blogu PlayStation.

Czekamy teraz na oficjalne dane od Microsoftu, dotyczące sprzedaży Xbox One.


Tagi: microsoft playstation 4 wyniki sprzedaży xbox one