Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.12.2013 10:53
PS4 bije rekord sprzedaży w Wielkiej Brytanii; w USA rządzi Xbox One
2342V

PS4 bije rekord sprzedaży w Wielkiej Brytanii; w USA rządzi Xbox One

Napływają do nas wieści o wynikach sprzedaży nowych konsol Microsoftu i Sony. Wygląda na to, że w Europie lepiej powodzi się PlayStation 4. Amerykanie rzucili się natomiast na Xbox One.
 

Chart-Track przedstawiło ranking sprzedaży hardware'u w listopadzie na brytyjskim rynku. Wg raportu PlayStation 4 sprzedawało się w Wielkiej Brytanii tak dobrze, że next-gen Sony stał się najszybciej sprzedającą się konsolą na tym rynku. Wcześniejszy rekord należał do PSP, które rozeszło się zaraz po premierze w ilości 185 tysięcy sztuk. Chart-Track nie podało niestety dokładnie, ile sprzedało się sztuk PS4. Wg wstępnych szacunków w Wielkiej Brytanii opchnięto dotychczas trochę ponad 150 tysięcy egzemplarzy XONE.

W Stanach Zjednoczonych mamy do czynienia z odmienną sytuacją. Wg analityka InfoScout Xbox One sprzedaje się znakomicie za oceanem. Nowa konsola Microsoftu stanowiła 30% wszystkich konsolowych zakupów w listopadzie. Na drugim miejscu uplasował się Xbox 360, z kolejnymi 30 procentami. Połączone wyniki PlayStation 3 i PlayStation 4 to następne 30 procent. Wii U oraz Wii stanowiły natomiast tylko 7 procent wszystkich konsolowych zakupów dokonywanych przez Amerykanów.

Wg Jona Breliga, analityka rynkowego, triumf Xbox One w Stanach Zjednoczonych można tłumaczyć niedostateczną ilością PS4 na sklepowych półkach. Ważnym argumentem Microsoftu były także wyprzedaże Xboksa 360, który można było znaleźć w niektórych sklepach za 99 dolarów (konieczne było w takim przypadku jednak wykupienie subskrypcji Xbox Live na 2 lata).

Tagi: