Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 01.12.2013 12:48
Najpopularniejszą konsolą Czarnego Piątku w USA jest...
2603V

Najpopularniejszą konsolą Czarnego Piątku w USA jest...

Dziś poznaliśmy wyniki sprzedaży, zarówno hardware'u jak i software'u, z zakupowego święta wszystkich Amerykanów - statystyki choć wstępne są nieco zaskakujące.

Mianowicie najbardziej rozchwytywanym sprzętem został Xbox One (uzyskując aż 31%), pomimo wielu negatywnych opinii głoszonych przed premierą zabawki Microsoftu wiele osób postawiło właśnie na nią. Na drugim miejscu uplasował się... Xbox 360, po którego sięgnęło aż 30% kupujących. Sony nie ma powodów do otwierania szampana, lecz nie ma też powodów aby się smucić - PS3 i PS4 zdobyły po 15%. 
 

W przypadku "trójki" wynik jest zrozumiały, zaskakuje zaś małe zainteresowanie next-genem Japończyków - z drugiej strony minęły już ponad dwa tygodnie od jego premiery, więc Ci co chcieli oddali już Sony swoje ciężko zarobione dolary.

 


 

Najgorzej (znów) poradziły sobie sprzęty Ninny - Wii U i Wii w sumie kupiło raptem 7% klientów. Sprawą, która mnie dość zadziwiła jest ustalenie różnych cen na current-geny przez Walmart i Target, co możecie zauważyć powyżej. 
 

W sekcji gier pierwsze miejsce zajął CoD: Ghosts, a na podium towarzyszyli mu Disney Infinity i Skylandres: Swap Force. Activision zapewne świętuje, a konkurencja zabiera się za analizę przedstawionych informacji.
 

Tagi: