Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.12.2013 10:54
Sega chce, by twórcy Persony zabrali się za jej starsze IP
525V

Sega chce, by twórcy Persony zabrali się za jej starsze IP

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Atlus pracuje aktualnie nad piątą odsłoną serii Persona. Gra powinna trafić na rynek już w 2014 roku. To nie koniec niespodzianek. Okazuje się, że Sega, która wykupiła to utalentowane japońskie studio, może szykować dla nas kilka miłych zaskoczeń.

Naoya Tsurumi z Sega Sammy powiedział, że Atlus ma swobodny dostęp do bazy "uśpionych" IP, posiadanych przez Sege. Oznacza to, że twórcy serii Shin Megami Tensei mogliby w teorii zabrać się za tworzenie nowej odsłony Shining Force albo Phantasy Star. Oczywiście Sega ma w zanadrzu znacznie więcej leżących odłogiem marek (np. Shenmue lub Panzer Dragoon Saga), ale nie możemy zapominać, że Atlus to specjaliści od gatunku RPG. Zabranie się przez nich za Shining Force lub Phantasy Star byłoby w takim przypadku najbardziej naturalne.

Tsurumi dodał, że Sega nigdy nie wyróżniała się specjalnie w gatunku RPG. W związku z tym pozyskanie Atlus jest dla japońskiej firmy niezwykle ważne. Sega nie będzie do niczego zmuszać twórców SMT, ale - jak powiedział Tsurumi - firma byłaby zachwycona, gdyby Atlus zechciało podjąć jakieś starsze IP, znajdujące się w posiadaniu Sega Sammy.

Tagi: Atlus persona 4 Sega shenmue