Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 26.11.2013 14:44
Halo 4 zablokowało wsparcie Chiefa dla premiery Xboksa One
817V

Halo 4 zablokowało wsparcie Chiefa dla premiery Xboksa One

Nie ma ani cienia wątpliwości co do tego, że Halo wśród tytułów startowych Xboksa One wystrzeliłoby sprzedaż nowej konsoli Microsoftu w kosmos. Powodem nieobecności Chiefa przy narodzinach nowej generacji jest zeszłoroczna premiera Halo 4.

Całą sprawę w wywiadzie dla serwisu Kotaku nakreślił Phil Spencer: 

Kilka lat temu dyskutowaliśmy o tym, czy powinniśmy zrobić Halo na start i powstrzymać się od wydania Halo 4 w zeszłym roku. Osobiście byłem jednak zmotywowany, by dostarczyć grę jeszcze na Xboksa 360. Nie było mowy o tym, by 343 Industries stworzyło nowe Halo mając zaledwie rok. Jestem zadowolony z kursu, który obraliśmy.


Spencer dodał, iż aby wyrobić się na premierę Xboksa One, 343I musiałoby rozpocząć deweloping next-genowego Halo już w 2010 roku. Marka jest w rękach relatywnie małego zespołu, nie mogąc równać się z behemotami, przy których powstawaniu nierzadko przewija się niemal tysiąc osób. Oczywiście zgrany i poddany ścisłej kontroli zespół to dużo większy gwarant jakości, o czym doskonale świadczy Halo 4.

Nowe Halo powinno ukazać się pod koniec przyszłego roku czarując obiecaną rozdzielczością Full HD i betonowymi 60 klatkami animacji na sekundę. Serwery Xbox LIVE ponownie rozpalą się do czerwoności. 

Tagi: Halo 4 Microsoft Studios Phil Spencer

Nie przegap