SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2013 17:30
Pierwsze testy Steam Machines
1218V

Pierwsze testy Steam Machines

Valve rozesłało 300 prototypowych wersji Steam Machines do beta testerów, którzy już teraz mogą sprawdzać intrygującą konsolę amerykańskiej firmy. Wszystko wskazuje na to, że na rynku pojawił się nowy gracz, który swoim pomysłem może zgarnąć duży kawałek tortu.

Z pierwszych informacji możemy się dowiedzieć, że sprzęt jest odrobinę większy od Xboksa 360, ale jego podzespoły nie są istotne – w sklepach pojawi się kilka różnych edycji urządzenia w zależności od grubości portfela kupującego. To gracze wybiorą jaki model jest dla nich odpowiedni. Warto pamiętać, że pudełko proponowane przez Valve nie jest zamknięte – użytkownicy będą mogli wymieniać podzespoły, a zarazem ulepszać maszynę.

Najważniejszym aktorem tego zestawu nie jest sama jednostka centralna – kontroler stworzony przez amerykańską firmę jest bardzo charakterystyczny. Twórcy w przeciągu dwóch ostatnich lat starali się zaprojektować urządzenie, które będzie posiadać precyzję myszki oraz klawiatury, ale będzie przy tym wszechstronne jak gamepad. Przez ten czas pojawiło się kilkanaście różnych prototypów, które były podobne do dostępnych na rynku padów, jednak w ostateczności postawiono na tak innowacyjny model.

Już na początku przyszłego roku zainteresowani będą mogli na swoich komputerach zainstalować SteamOS i jednocześnie sprawdzić proponowany system.

Całość wygląda bardzo ciekawie – już teraz platforma obsługuje prawie 3000 gier i możliwe, że maszynka Valve zostanie dobrze przyjęta przez graczy.

Pierwsze testy możecie znaleźć pod tymi linkami: The Verge, Engadget oraz Wired, jednak wszystko wskazuje na to, że amerykańska firma kolejny raz zrewolucjonizuje rynek.

Co myślicie o takim sprzęcie?

Tagi: steam controller steam machine valve

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme