SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.10.2013 08:46
Take-Two chwali się rekordową popularnością Grand Theft Auto V i Borderlands 2
866V

Take-Two chwali się rekordową popularnością Grand Theft Auto V i Borderlands 2

Już wcześniej donosiliśmy o szacunkach dotyczących sprzedaży Grand Theft Auto V - również na naszym rynku. Brakowało jednak od czasu premiery wyników od samego wydawcy. Aż do teraz.

Take-Two ogłosiło, że rozesłało już do sklepów na całym świecie 29 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto V. Oznacza to, że piąta odsłona gangsterskiej serii przebiła wynik GTA IV w zaledwie 6 tygodni od swojej premiery. Take-Two chwali się z związku z tym obrotami w wysokości 1,27 mld dolarów za ostatni kwartał roku fiskalnego. Zysk netto wyniósł w tym okresie 325 milionów dolarów. Take-Two spodziewa się, że cały rok fiskalny zamknie z rekordowymi dla firmy obrotami na poziomie 2,3 mld dolarów.

Na tak dobry wynik złożyła się również popularność Borderlands 2. Take-Two zgłosiło, że rozesłało już do sklepów 7,5 mln sztuk tej strzelaniny z elementami RPG, co stanowi najlepszy rezultat w historii działalności Gearbox Software i 2K Games. Na trzecią część tej serii nie przyjdzie nam zatem zapewne zbyt długo czekać.

Tagi: