SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.09.2013 16:00
Znamy budżet Beyond: Dwie Dusze
703V

Znamy budżet Beyond: Dwie Dusze

Pamiętacie jeszcze wrzawę, którą wywołała informacja o kosztach produkcji i marketingu GTA V? 170 milionów dolarów to naprawdę ogromna suma, jednak jak widać da się jeszcze robić głośne i zarazem duże produkcje mając zdecydowanie mniejszy budżet. W sprawie kosztów produkcji Beyond: Dwie Dusze wypowiedział się sam David Cage.

W rozmowie z Le Figaro, David Cage stwierdził, że koszt Beyond: Dwie Dusze to zaledwie 20 milionów euro (27 mln $). Jest to prawdopodobnie tylko i wyłącznie kwota, którą studio wydało na stworzenie gry. Teraz dojdą dodatkowe miliony na promocję, jednak suma i tak zapewne zamknie się w 25-30 milionach euro.

Patrząc na zawrotną sumę dolarów zainwestowanych w produkcję i kampanię promocyjną GTA V niektórzy nasi czytelnicy mogą mieć wrażenie, że twórcy z Quantic Dream oszczędzali i zaoferują nam średni produkt. Nie możemy tak oczywiście myśleć, ponieważ należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach – gdzie często dostajemy świetne „indyki”, które mają znikomy budżet – zainwestowany kapitał nie jest najważniejszy. Istotne jest, czy gra trafi w gusta graczy.  

Różnica jest tak wielka, ponieważ produkcja GTA V trwała znacznie dłużej i Rockstar skupiło się na wielu dodatkowych (sieciowe zmagania, dodatki na komórki, ogromna kampania promocyjna, itd.), które oczywiście przynoszą teraz odpowiedni zysk. 

Tagi: beyond: Dwie dusze budżet David Cage playstation 3 quantic dream