Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2013 12:44
Anioły potrzebują Waszej pomocy
1275V

Anioły potrzebują Waszej pomocy

Wojna pomiędzy Aniołami oraz Demona trwa od dawna… Każdego dnia pojawiają się informacje o kolejnych starciach, w których raz zwyciężają wysłannicy nieba, innym zaś razem przedstawiciele piekła. Renya, młody bóg, postanowił, że chce raz na zawsze zakończyć tę odwieczną walkę.

The Guided Fate Paradox jest turową grą RPG, w której gracze wcielają się w Renya, młodego boga, który wspólnie z Aniołami walczy z armią Demonów. Główny bohater chce pomagać ludziom i spełniać ich życzenia, jednak przeszkadzają mu w tym wysłannicy piekła.

Podstawowym aspektem produkcji są turowe walki, które odbywają się na specjalnie przygotowanych mapach. Młody bóg podczas rozgrywki może korzystać z pomocy swoich niebiańskich przyjaciół – anioły posiadają rozległe defensywne oraz ofensywne umiejętności.  W trakcie wykonywania zadań Renya przemieszcza się po różnych lokacjach, które są generowana losowo.

Twórcy postanowili udoskonalić rozgrywkę innowacyjnym pomysłem - rozwój postaci został podzielony na dwa etapy. Przed każdym wyruszeniem na misję poziom doświadczenia drużyny zostaje wyzerowany, ale gracze podczas zadań zdobywają punkty, które rozwijają bohaterów na stałe.

Za produkcję odpowiedzialne jest japońskie studio Nippon Ichi Software – twórcy niezwykle popularnej serii Disgaea.

Gra zadebiutuje na amerykańskim rynku 24 października. Aktualnie nie wiadomo nic na temat europejskiej premiery.

Co sądzicie o takim potraktowaniu tematu "odwiecznej walki dobra ze złem"?

Tagi: jrpg nippon ichi software The Guided Fate Paradox