Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 28.08.2013 11:43
Level 5 przymierza się do wydania gry F2P
627V

Level 5 przymierza się do wydania gry F2P

Na poniedziałkowej imprezie Level 5 studio z Fukuoki przedstawiło swoją "wizję" na najbliższą przyszłość. W skrócie: nowe modele biznesowe, społecznościowe granie i odstawienie tradycyjnych konsol na boczny tor. Sztandarowym tytułem wyrażającym to podejście będzie Wonder Flick (zwiastun w dalszej części newsa).

Wonder Flick to gra, która -- według zapewnień -- pozwoli nam doznać rozgrywki typowej dla (j)RPG nawet jeśli włączymy ją na kilka minut. Tytuł zmierza na prawie wszystkie możliwe platformy, czyli urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Wii U.

Gracz wciela się tu w stworzoną przez siebie postać, która pewnego dnia trafia do krainy zwanej Grimnarth. Oczywiście ma ona sporo rozmaitych problemów i króla szukającego pomocy. Wonder Flick oferuje bogate możliwości w kwestii personalizacji podopiecznego - istnieje tu bowiem mnóstwo ekwipunku i umiejętności. Rzeczy te możemy pożyczać od innych osób i tworzyć z nimi sojusze.   

Według Akihiro Hino, szefa studia, który pełni jednocześnie rolę reżysera gry, w Wonder Flick można grać nawet tysiąc godzin. Wprawdzie nie wiadomo czy tytuł pojawi się na Zachodzie, ale poruszenie tematu w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez amerykański oddział Level 5 sugeruje, że jest to poważnie brane pod uwagę.


Tagi: level 5 PLAYSTATION 3 PlayStation 4 playstation vita wii u Xbox One