Tytus Stobiński Tytus Stobiński 09.08.2013 01:52
Below nie tylko dla Xboksa One!
702V

Below nie tylko dla Xboksa One!

Kojarzycie Below? To nowy projekt niezależnego studia Capybara Games, odpowiedzialnego m in. za stworzenie bardzo przyjemnego Might & Magic: Clash of Heroes. Dotychczas, od czasu zapowiedzi gry podczas tegorocznego E3, mówiono, jakoby tytuł ten był jednym z wielu exów na Xboksa One. Dotychczas...

Lecz o tym za chwilę. Wpierw przypomnijmy sobie nieco na temat samego Below. To tytuł zaliczany do gatunku Roguelike, w którym pogrążeni w czeluściach tajemniczej wyspy, badamy jej liczne zakątki i jaskinie, walcząc z niezwykłymi potworami. Świat gry, to miejsce o bardzo stonowanej kolorystyce, mającej na celu pogłębienie mistycznej aury. Innymi słowy, artystyczne mistrzostwo.

Przejdźmy jednak do właściwej treści newsa. Ta, jest niezwykle dobra, ponieważ twórcy potwierdzili, że ekskluzywność Below na rzecz Xboksa One, to jedynie kwestia pewnego okresu czasu. Tak, ta produkcja spod szyldu indie, trafi prawdopodobnie na inne platformy.

Oto oficjalne oświadczenie ekipy Capybara Games:

"Hej ludziska!

Choć wydarzenia te z perspektywy czasu wydają się być oddalone wieki od nas, E3 odbyło się całkiem niedawno i było dla nas kompletnie zakręconym okresem czasu. Phil Spencer wyszedł wtedy na scenę w naszej koszulce i zapowiedział nowy projekt nad którym w pocie czoła pracujemy. Kilka dni później, pokazaliśmy Wam kolejny trailer. Nie mogliśmy uwierzyć, gdy spotrzegliśmy jak bardzo podoba Wam się Below.

Mniejsza jednak o to, nasze krótkie oświadczenie ma inny cel. Z racji tego, że tytuł został zaprezentowany podczas konferencji Microsoftu, wynikło małe zamieszanie dotyczące platform, na jakich się ukaże. Musimy więc odpowiedzieć na jedno, często zadawane przez fanów pytanie:

Below, wpierw ukaże się na Xboksie One, to prawda. Mówimy tu jednak o chwilowej ekskluzywności tytułu, tak więc bądźcie przygotowani, że nasza gra nie poprzestanie na jednej platformie.

Powtarzaliśmy to wiele razy, ale nic nie zaszkodzi uczynić to jeszcze raz. Praca z Microsoft Studios jest wspaniała, i jesteśmy im ogromnie wdzięczni za pokazanie kolejnego projektu Capybara Games w świetle reflektorów E3. Jesteśmy pewni, że w temacie gier indie, nie poprzestaną jedynie na naszym projekcie. To oświadczenie, jest ukłonem w stronę naszych największych fanów i nie chcemy, by negatywnie odbiło się na Microsofcie oraz Xboksie One. Bądźmy szczerzy, Halo i Titanfall zapowiadają się na szalenie magiczne i dopracowane gry! Xboks 360 był idealnym miejscem dla gier niezależnych, mamy więc nadzieję, że wraz z The One, będzie jeszcze lepiej.

Naszym celem, jest stworzenie pięknej, unikalnej gry wideo i dotarcie do wszystkich dostępnych graczy. Nie inaczej, było z Below.
"

Tagi: Below capybara games exclusive xone