Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 30.07.2013 13:28
Cliff Bleszinski chce, aby Phil Fish wrócił do branży
696V

Cliff Bleszinski chce, aby Phil Fish wrócił do branży

Wczoraj twórca świetnego Fez, Phil Fish, strzelił focha i oznajmił, iż odchodzi z branży, przy okazji kasując zapowiedziany niedawno sequel swojego retro-platformera. Taki obrót spraw zasmucił CliffiegoB, który wystosował apel do kolegi po fachu.

Twórca opus magnum shooterów TPP tej generacji napisał na Tumblr odezwę do Fisha, w której przekonuje, iż nie warto rezygnować z tworzenia gier ze względu na ujadających wściekle dziennikarzy, blogerów i graczy. Całość znajdziecie tutaj, niżej dwa fragmenty wypowiedzi Clifforda:

Nigdy nie lekceważ wewnętrznego hartu anonimowych przegranych, którzy chowają się za monitorem oraz ich umiejętności plucia jadem na kogoś, kto dobrowolnie wystawia się na krytykę. Chodzi o to, że wypowiadałeś się na Twitterze w skali globalnej, Phil. Jak wielu deweloperów może się tym pochwalić? Czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę z tego, że podczas gdy możesz czasem wydawać się niezrównoważony, masz w awatarze Andy'ego Kaufmana?
 
Kolejną, kluczową rzeczą jest absorbowanie całej tej nienawiści i przetwarzanie jej na wielką kulę ognia motywacji w swoim brzuchu, by czerpać z niej energię do pracy i ostatecznie wypluć jebanego HADOUKENA. Wygrywający nagrody i sprzedający się w milionach egzemplarzy tytuł, który sprawi, że nienawistnicy naprawdę obudzą się z kutasami w ustach, gdy ty będziesz mógł wylegitymować się plikiem pieniędzy, sławą i poklaskiem społeczności. 

Tagi: Cliff Bleszinski fez ii phil fish polytron