Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 30.07.2013 01:02
Przegląd blogów #8
501V

Przegląd blogów #8

Po ponad dwutygodniowej przerwie wracamy z "Przeglądem blogów". Absencję działu zawdzięczać możecie nieboskim upałom, plamom na słońcu i odważnym siłom prewencji. Roger kazał obiecać, że od teraz będziemy przeglądać Wasze blogi regularnie.

Co zainspirowało Naughty Dog do stworzenia The Last of Us?


Wredna przyjrzała się animowanym obrazkom, które mogły i pewnie stanowiły inspirację przy produkcji The Last of Us.

"Coraz więcej osób poznaje zakończenie The Last of Us. Każdy kontempluje zakończenie oraz zastanawia się nad tym, co zainspirowało Naughty Dog do stworzenia tak wspaniałego dzieła. W związku z tym postanowiłam pochylić się nad tematem i zebrać w jednym miejscu wszystkie muzy oraz nawiązania." - dalej tutaj.


Uchwycić nieuchwytne


Wiele gier można określić mianem "klimatycznych". Tylko co to tak naprawdę znaczy? Na te pytanie odpowiedź próbował znaleźć Filipowitch.

"Wielokrotnie trafiałem na recenzje gier, które końcową ocenę w dużym stopniu uzależniały od jej klimatu. Ocena była średnia, kiedy klimatu nie ma. Kiedy był klimat, często decydował o wysokim uznaniu nawet mimo innych kulejących aspektów. Czym on, ten klimat, tak na prawdę jest? Wiele osób o nim słyszało, ale nikt go nie widział..." - więcej tutaj.


O grze idealnej


Każdy z nas ma chyba w głowie obraz gry idealnej, ;produkcji, która spełniłaby nasze wszystkie oczekiwania. Swoje opus magnum gamingu opisał Peita1PSN.

"Wczoraj siedząc wieczorową porą (bardzo późną należy dodać) zacząłem rozmyślać nad powyższym tematem. Jako że moją ulubioną serią jest Grand Theft Auto, w którym spędziłem setki, jeśli nie tysiące godzin, gra ta musiałaby mieć piękny, duży i otwarty świat, z masą misji pobocznych i aktywności, który od zawsze jest znakiem rozpoznawczym serii Rockstar. Jednak w tej grze, chciałbym widzieć wszystko z kamery FPP, również z pojazdów." - ciąg dalszy tutaj.


Wojna trwa - Xbox One czy PlayStation 4?


Wprawdzie żadnej konsoli nie ma jeszcze na rynku, ale nie przeszkodziło to wcale Alexowi78 spojrzeć na temat z szerszej perspektywy. Swoim portfelem zagłosujemy na przyszłość branży.

"Już niebawem każdy z nas dokona wyboru konsoli będącej synonimem dobrych gier w najbliższej przyszłości (o ile już preordera nie złozył). Wybór potwierdzi, a swój głos odda portfelem w momencie zakupu. Sprawa wbrew pozorom nie jest taka prosta, hejty i wzajemne zarzucanie sobie obłudy nic tu nie pomogą. Czy wiemy co bierzemy i dlaczego?" - czytaj dalej tutaj.


Warte uwagi


Nasze grające partnerki/żony - grająca kobieta tą idealną? Klik.

Rzucanie mięchem podczas grania... - bo każdy kocha słowa na "k" i "ch". Klik.

Odruchy i inne nieświadome zachowania podczas grania - trochę o "tikach" w trakcie grania. Klik.

Singiel czy multi? - gorzkie spojrzenie na multiplayer prosto do fana jednoosobowych eskapad po wirtualnych światach. Klik.

Tagi: przegląd blogów redakcja