Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.07.2013 08:51
Next-genowa samochodówka autorów Drivera miała trafić na X360, PS3
1118V

Next-genowa samochodówka autorów Drivera miała trafić na X360, PS3

Next-geny będą potrzebować świeżych gier. Bardzo dużej ilości nowego software'u. Często w związku z tym przy starcie konsol mamy do czynienia z naprędce sklejonymi tytułami, byle tylko wykorzystać moc drzemiącą w sprzęcie. Taka sytuacja nie powinna wystąpić w przypadku nowej produkcji autorów Drivera.

Jeśli odnieśliście wrażenie, że The Crew jest dobrze przemyślane i dopracowane (sprawdźcie gameplay zaprezentowany w trakcie targów E3 2013), to mieliście dobre przeczucie. Autorzy Drivera dłubią nad rzeczonym tytułem już od ponad 4 lat. Julian Gerighty z Ubisoftu powiedział w wywiadzie z serwisem Digital Trends, że The Crew rozpoczęło życie jako pozycja przeznaczona na current-geny.

 

"Rozpoczęliśmy pracę nad The Crew ponad 4 lata temu. Gameplay się nie zmienił - po prostu tyle zabrało nam dopracowanie wszystkiego w odpowiednim stopniu. Wszystkie pomysły na rozgrywkę zostały zaczerpnięte z naszych poprzednich produkcji - z 10 lat doświadczenia. Ogromny, otwarty świat, dzielony z setkami innych graczy? Nasz zespół robił to już w Test Drive Unlimited, co wyprzedzało swoją epokę. (...) Półtora roku temu zdaliśmy sobie sprawę, że możemy znacznie usprawnić nasz tytuł dzięki przesiadce na next-geny. Mogliśmy znacznie rozszerzyć nieproceduralny charakter świata, mogliśmy pozwolić sobie na większą personalizację środowiska w momencie przejścia na Xbox One i PS4. W związku z tym nasze Miami jest kompletnie inne niż nasz Nowy Jork. Taki poziom jakości możliwy jest tylko na nowej generacji konsol" - powiedział Gerighty.


 

W The Crew śmigać będziemy po 10 tysiącach kilometrów szos. W rozgrywce będą nam towarzyszyć inni gracze - deweloperzy mówią o setkach osób bawiących się na jednym serwerze. Tytuł wyląduje na PS4 i Xbox One na początku 2014 roku.

Tagi: next-gen playstation 4 the crew ubisoft Xbox One