Tytus Stobiński Tytus Stobiński 26.07.2013 17:35
Plotka: Xbox One w Polsce dopiero na wakacje 2014?
1337V

Plotka: Xbox One w Polsce dopiero na wakacje 2014?

Zmiany, to obecnie słowo klucz pojawiające się w każdej świeżej informacji o Xboksie One. Niestety, najnowsza plotka nie napawa nas optymizmem i wróży bardzo nieciekawą sytuację dla polskich klientów, czekających na next-gena Microsoftu.

Według nieoficjalnych źródeł do jakich dotarł portal Polygamia, lista 21 państw w jakich oficjalnie miała odbyć się premiera Xboksa One, została zredukowana do...13. Wśród poszkodowanych państw, znajdziemy m in. Rosję. Ucierpieć może na tym także Polska, która dotychczasowo była 5 lub 6 w kolejności otrzymania konsoli. Opóźnienie premiery nowej konsoli w dodatkowych 8 krajach, może więc zsunąć nas jeszcze bliżej końca listy. W tym wypadku, nasze państwo otrzyma sprzęt w 3 lub 4 rzucie, co oznacza jej oficjalne wypuszczenie w czerwcu 2014 roku.


Chodzą pogłoski, że polski oddział Microsoft ma w planach wyjście awaryjne, jakim jest import next-gena z krajów, gdzie premiera odbędzie się wcześniej. Dzięki temu zagraniu, ograniczono by sprowadzanie The One na własną rękę, co oznacza dodatkowe punkty dla przedstawicieli giganta z Redmond w Polsce.

Tu jednak pojawia się problem, bowiem wciąż nie wiemy, czy sprowadzane konsole nie będą najzwyczajniej w świecie - banowane. Na razie, słyszeliśmy jedynie o braku blokady regionalnej dotyczącej samych gier. Co z resztą wymogów jakie wprowadzi Xbox One? Niestety nic nie wiadomo.

Wygląda więc na to, że wciąż musimy czekać na oficjalne oświadczenie firmy. W przypadku premiery opóźnionej o kilka miesięcy, dobrą nowiną byłaby możliwość kupna maszyny u jednego z naszych sąsiadów. Smutne jednak jest to, że nasz kraj, pomimo wzrostu sprzedaży Xboksa 360, wciąż traktuje się jako rynek drugiej kategorii.

Tagi: Microsoft next-gen premiera xone