Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.07.2013 17:27
Co Bioware sądzi o rywalizacji z CD Projekt RED
1314V

Co Bioware sądzi o rywalizacji z CD Projekt RED

Podczas tegorocznego PAX Australia, członek ekipy Bioware został zapytany o poczucie cichej rywalizacji z rodzimym CD Projekt RED. O to jego słowa na ten temat.

Patrick Weekes nie uważa, by pomiędzy dwoma deweloperami czuć było rywalizację. Według Bioware, najważniejsza jest miłość do gier i tworzenie coraz lepszych tytułów. A zresztą, przeczytajcie sami:

"Moim zdaniem, rywalizacja to źle dobrane słowo. Jest po prostu pewna grupa ludzi, pasjonatów gier, którzy w świecie, gdzie większość deweloperów pała do siebie nienawiścią i rzuca sloganami pokroju nasza gra, zmiecie waszą!. U nas jest inaczej - przyszedłem do Bioware, ponieważ kocham gry. Mam nadzieję, że nowy Wiedźmin, będzie genialnym rpg i wiele osób z całego świata zakupi go w dniu premiery. 

Gdy wychodzi nowa, świetna gra, która podwyższa poprzeczkę, powinniśmy czuć zagrożenie? Nie, ponieważ to uczucie towarzyszy ludziom, którzy wiedzą, że nie robią wszystkiego na 120%. My, zawsze staramy się stworzyć i ofiarować graczom jak najlepszy tytuł.

Sądzę więc, że nasza największa rywalizacja to tworzenie gier lepszych, niż nasze poprzednie. Z tego powodu jestem dumny, że znajduję się w ekipie odpowiedzialnej za Dragon Age i z tegoż powodu byłem dumny, że tworzyłem Mass Effect.
"

Tagi: BioWare CD Projekt RED the witcher 3: wild hunt