redakcja PPE redakcja PPE 31.07.2013 05:32
PSX Extreme 192 od dzisiaj w sprzedaży!
2203V

PSX Extreme 192 od dzisiaj w sprzedaży!

Nie ma tego złego... Sezon wakacyjno-letni przyzwyczaił nas do posuchy w temacie wartościowych premier, ale nie zamierzamy narzekać przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, w tym okresie nigdy nie cierpimy na nadmiar funduszy, więc wszelkie wyjazdy urlopowe, wypady ze znajomymi czy choćby regularne imprezki na świeżym powietrzu nie stanowią konkurencji dla zakupów growych. Po drugie, w PSX Extreme dostarczamy w tym okresie jeszcze więcej ciekawej publicystyki – przyjemna lektura na plaży czy nad basenem to zawsze gwarancja dobrze spędzonego czasu.

Zaczynamy od dwóch playtestów, na które czekają rzesze graczy. Po sukcesie Enemy Unknown, wielbiciele marki XCOM wypatrują drugiej produkcji, której droga na półki sklepowe była bardzo wyboista – Rozbo ocenia dla Was potencjał The Bureau: XCOM Declassified. Ostatnie lata nie rozpieszczały też fanów Final Fantasy – dwóch maniaków serii zagłębiło się więc w betę FF XIV: A Realm Reborn, aby zdać raport z kierunku, w jakim podąża Square Enix ze swym flagowym tytułem.Adriana Chmielarza przedstawiać Wam nie trzeba – ale jego poglądy to osobna bajka. HIV nie szczędził amunicji i zasypał znanego designera gradem pytań – o branżę, jej przyszłość, rozmiary ego, aktywność w mediach społecznościowych, wbijanie szpilek deweloperom oraz... indyki. Tabu nie było, jeńców nie brano. W gronie redakcyjnym dyskutujemy o (prawie) perfekcyjnym The Last of Us i zmianie polityki Microsoftu dla nowej generacji. Wiecie, że do tej pory zapowiedziano ponad 80 produkcji dla PS4 i Xboksa One? W ich ogarnięciu pomoże Wam nasze zestawienie i wstępne oceny hype’u. Poza domysłami warto jednak popytać o konkrety u źródła – dlatego o next-genach wypowiadają się na naszych łamach przedstawiciele polskich studiów tworzących już gry na nowe maszyny. Trio polskich akcentów w numerze zamyka start nowego cyklu wywiadów z polskimi branżowcami – jeśli marzy Wam się praca „przy gierkach”, powinniście znaleźć tu kilka inspiracji.A to wciąż jedynie fragment atrakcji naszego nowego numeru, wśród których znajdziecie też m.in. 8 stron wspomnień o PlayStation 2, przegląd gier z bohaterami Marvela, historię serii Final Fantasy i zestaw stałych felietonów. Jak wspominałem na wstępie – idealna lektura na letni relaks. Enjoy. Grzegorz 'Butcher' Drabik
 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

SPIS TREŚCI W FORMACIE PDF

CO NOWEGO
 
RECENZJE
 
Deadpool The Game
 
NETWORK
 
Borderlands 2: Tiny Tina's Assault on Dragon's Keep
Doodle Jump for Kinect
The Walking Dead – The Walking Dead: 400 Days 
 
POCKET
 
Class of Heroes 2
Jak and Daxter Trilogy
Kung Fu Rabbit
Mighty Switch Force! 2
 
HARDKOR
 
Adrian Chmielarz – wywiad
Zgrentgen – (R)ewolucja odwołana?
Polscy deweloperzy o nowej generacji
Lista gier nowej generacji
Powrót do przeszłości – PlayStation 2
Mapa deweloperów – Francja
Kulisy branży – Maciej Sachmaciński
O co chodzi jakby... – Marvel w grach wideo
KinematoGRAfia – Prince of Persia
Przez pryzmat serii – Final Fantasy
Zgrentgen – The Last of geniUs
To było grane – Syphon Filter
Graczpospolita
Immersja – Prawda 
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
Babskie sprawy [Monika]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru sierpniowego wysłaliśmy w niedzielę, 28 lipca. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapraszamy także na forum i nasz fanpage

Dostępne jest już e-wydanie numeru sierpniowego. Zapraszamy do e-Kiosku lub eGazet

Tagi: PSX Extreme