Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.07.2013 08:49
Poznajcie towarzyszy broni Daniela z kampanii Battlefield 4
1299V

Poznajcie towarzyszy broni Daniela z kampanii Battlefield 4

Battlefield 4 ma sprzedać się w 14 milionach kopii - tak stwierdził ostatnio jeden z analityków rynków. W realizacji tego celu ma pomóc nie tylko dopracowana sieciowa rozwałka, ale i nowa kampania. Poznajcie głównych bohaterów tej opowieści.

DICE przedstawiło na swoim blogu pierwsze informacje dotyczące trybu kampanii singleplayer w Battlefield 4.

W Battlefield 4 wcielimy się w postać sierżanta Daniela Reckera, członka elitarnej grupy zwanej Tombstone. Akcja rozpocznie się w Baku, gdzie zespół Reckera został wysłany w celu zdobycia jak największej ilości informacji dla wywiadu od pewnego rosyjskiego generała, który przeszedł na amerykańską stronę. Drużyna Daniela zostaje jednak wykryta - rozpoczyna się walka o przetrwanie. Tombstone udaje się uciec z zagrożonej strefy. Po dotarciu do okrętu USS Valkyrie zdobyte informacje potwierdzają wcześniejsze obawy Amerykanów - chiński admirał Chang szykuje się do wykonania puczu w Chinach, a w takim przypadku wojsko uzyskałoby poparcie ze strony rosyjskiej.

Zespół Tombstone zostaje skierowany do Szanghaju, gdzie będzie musiał odnaleźć i odeskortować grupę VIP-ów, w tym jednego tajemniczego jegomościa, którego z ogromnymi nakładami sił poszukuje chińskie wojsko. Sytuację pogarszają jeszcze wybuchające na ulicach metropolii protesty cywilów. Świat znajduje się na krawędzi globalnej wojny - potrzeba teraz tylko iskry, by nastąpił zapłon.

Daniel będzie walczył ramię w ramię z Claytonem Pakowskim i Kimble Gravesem. Obrazki z tymi dwoma żołnierzami znajdziecie poniżej, w galerii.

Tagi: battlefield 4 DICE Electronic Arts