19.07.2013 02:55
Capcom zapowiedziało powrót Strider'a [UPDATE]
2121V

Capcom zapowiedziało powrót Strider'a [UPDATE]

Podczas trwającego eventu Comic-Con w San Diego Andrew Szymanski z Capcom ogłosił wielki powrót Strider’a za którego odpowiadać ma studio Double Helix, a gra ukaże się na PS4, XOne, PS3 i Xbox 360. Jest to dobra informacja dla wszystkich fanów, którzy pamiętają czasy świetności platformówki hack’n'slash z Hiryu.

Historia najmłodszego agenta tajemniczej organizacji Striders z rangą „Super A” ujrzała światło dzienne po raz pierwszy w 1989 roku i podbiła serca graczy na konsolach Sega Genesis i Sega Mega Drive. Główny bohater Strider Hiryu dostaje zadanie eliminacji Grandmaster’a Meio, który despotycznie rządzi światem. Od czasu swojego debitu Strider pojawiał się też w innych grach Capcom takich jak: Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes (1998), Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes (2000), SNK vs. Capcom: Card Fighters Clash, Namco X Capcom ostatnia gra w jakiej zobaczyć można Hiryu to Ultimate Marvel vs. Capcom 3 z 2011 roku w której po raz pierwszy prezentuje się w 3D z angielskim głosem.

Double Helix razem z deweloperami z Osaki, którzy pracowali przy oryginalnej odsłonie mają dołożyć wszelkich starań by stworzyć dynamiczny system walki dający bardzo dużo radości i możliwości. Głównym orężem Hiryu jest miecz plazmowy Cypher posiadający dodatkowy uchwyt do złudzenia przypominający tonfę. W grze przyjdzie nam używać też licznych broni dystansowych jak np. kunai'e. Zapewne do naszej dyspozycji będą też roboty wspomagające. Zrezygnowano z klasycznej budowy poziomów na rzecz swobodnej eksploracji miasta przyszłości - Kazakh. System rozwoju bohatera ma opierać się na odblokowywaniu wraz z grą nowych umiejętności, które będą pomagać zarówno w walce jak i w naszej przygodzie.


[Update]

Do sieci trafił trailer i 7 minutowy gameplay. Enjoy :)
 

 

Tagi: Capcom double helix ps3 ps4 xbox360 xone