Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.07.2013 09:47
Blizzard dopiero co otrzymało dev-kity do PlayStation 4
789V

Blizzard dopiero co otrzymało dev-kity do PlayStation 4

Liczycie na Diablo III w wersji na konsole next-genowe (dotychczas potwierdzono obecność gry na PlayStation 4, ale prawdopodobnie premiera odbędzie się też na Xbox One)? Niestety trzeba będzie się uzbroić w sporo cierpliwości.

Znamy już przyczynę milczenia Blizzard w temacie next-genowej wersji Diablo III (gra była prezentowana w trakcie E3 2013 tylko na PS3 i X360). Sprawa jest prosta: kalifornijska firma dopiero co otrzymała dev-kity do PlayStation 4. W wywiadzie z serwisem DiabloFans zespół przyznał, że nie rozpoczął jeszcze przenoszenia trzeciej odsłony serii na nową konsolę Sony. Deweloperzy powiedzieli przy okazji, że chcą "zrobić coś fajnego z trackpadem i przyciskiem Share" na kontrolerze PS4.

Zespół podkreślał w trakcie wywiadu, że pragnie stworzyć wersje Diablo III wykorzystujące unikalne cechy hardware'u, a nie tylko proste konwersje. To zabiera oczywiście czas. Znając tempo pracy Blizzard można się spodziewać premiery wersji na PS4 pod koniec 2014 roku.

Co z Xboksem One? Firma nie potwierdziła jeszcze tworzenia konwersji na platformę Microsoftu. W wywiadach Blizzard często mówi jednak o next-genach w liczbie mnogiej - przyszli właściciele nowego Xboksa powinni więc spać spokojnie.

Tagi: