redakcja PPE redakcja PPE 13.07.2013 11:54
Muzyka Gracza: Final Fantasy VI: Balance and Ruin
595V

Muzyka Gracza: Final Fantasy VI: Balance and Ruin

Jeśli słyszeliście o kickstarterowej inicjatywie grupy OverClocked Remix to jesteśmy tu, aby zaprezentować jej niesamowite efekty. Fani wsparli projekt sumą 150 000 $ co pozwoliło w wielkim stylu (profesjonalne studio, soliści, muzycy sesyjni) zająć się ścieżką dźwiękową do Final Fantasy VI. To FFVI w interpretacji uzdolnionych remixerów i kompozytorów, prawie sześć godzin muzyki.

 

Oczywiście nie wszystkie kawałki są genialne, ale i tak przy tym 5-płytowej, darmowej (!) mega kolekcji aranżacji chowa się większość składanek muzyki z gier. Arek pokaźnie wsparł akcję OCR-u (skubany, dostanie fizyczne wydanie), więc nie będę odbierał mu przyjemności opisania wybranego kawałka.
 

Jak przepadam za wszystkim, co sygnowane logiem OverClocked Remix tak początkowo nie byłem skory do wyłożenia solidnej gotówki na ich ostatni kickstarterowy projekt...dopóki nie ogłoszono listy kompozytorów, którzy zajmą się co ważniejszymi aranżacjami. Opera Maria & Draco wg Jake'a Kaufmana z miejsca otworzyła mój portfel – taka kombinacja nie miała prawa zawieść. I choć ostateczna aż tak nie zachwyca jakbym sobie tego życzył (nie wiem, wokal wydaje mi się zbyt przesłodzony), nie żałuję żadnej wydanej złotówki. Jest przebojowo i nieprzewidywalnie jak tylko Kaufman i OCRowicze potrafią najlepiej.
 

PS. Właśnie wystartowaliśmy z naszym nowym blogiem o muzyce z gier - Gracze Słuchacze (graczesluchacze.pl). Serdecznie zapraszamy.


Tagi: muzyka gracza redakcja