Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.07.2013 10:25
Epic o nowej strzelaninie AAA i fotorealistycznej grafice
1264V

Epic o nowej strzelaninie AAA i fotorealistycznej grafice

Epic Games pracuje aktualnie nad online'owym projektem na PC, pod tytułem Fortnite. To jednak nie wszystkie produkcje przy których siedzi po nocach amerykańska ekipa deweloperów.

Założyciel Epic Games pojawił się na konferencji Develop w Brighton. Tim Sweeney powiedział w trakcie swojego wystąpienia, że jego studio pracuje aktualnie nad kilkoma różnymi projektami. Jednym z nich jest duża strzelanina AAA, która nie została jeszcze ujawniona światu. Czyżby mowa o nowym Gears of War na Xbox ONE?
 

"Pracujemy nad kilkoma grami o różnych rozmiarach. Budujemy aktualnie Fortnite, sieciową grę na PC, która będzie zabawnym połączeniem Minecrafa z Left 4 Dead. Przy powstawaniu projektu pracuje 35 osób. Nie chodzi nam o pobicie Call of Duty w zakresie grafiki - Fortnite zaoferuje estetykę w stylu filmów Pixara. Oprócz tego pracujemy nad większym projektem, strzelaniną AAA, która nie została jeszcze ujawniona. Zaczęliśmy też pracować nad naprawdę małymi projektami, przy których siedzi dwóch lub trzech gości przez kilka miesięcy".

 

W trakcie swojego wystąpienia Sweeney prognozował, że grafika w grach stanie się fotorealistyczna w przeciągu 10 lat.
 

"Sprawy zaczynają być naprawdę interesujące. Będziemy w stanie generować środowisko, które będzie nieodróżnialne od rzeczywistego w przeciągu 10 lat. (...) Wyzwania przeciągną się po tym okresie do innych problemów, które musimy rozwiązać - takich jak np. symulowanie ludzkiej inteligencji" - powiedział Sweeney.
 

Tagi: epic games gears of war Tim Sweeney Xbox One