Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 04.07.2013 00:48
Przegląd blogów #6
485V

Przegląd blogów #6

Kolejny tydzień, kolejny przegląd blogów, które spłodziliście na łamach PPE. Wciąż gorącym tematem są next-geny, ale nie stronicie także od poruszania się w sferze starszych konsol i branżowych wspominek.

PlayStation 4 od strony społecznościowego grania


xStagGx poruszył ciekawy temat społecznościowych funkcji, jakie zaoferuje nowa konsola Sony. Te mogą postawić znane nam dotychczas sposoby zabawy na przysłowiowej głowie, oferując nowości jeszcze bardziej integrujące społeczność graczy.

"Jest  szansa, że  PSN w połączeniu z Gaikai i serwisami społecznościowymi na PS4 wreszcie dogoni Pecety w kwestii społecznościowej rozgrywki. Jak każda duża zmiana, dla niektórych może być problemem, lecz jeśli teraz ktoś ochoczo udziela się na różnego rodzaju forach tematycznych, to i tutaj nie powinien mieć problemów z zaaklimatyzowaniem się." - więcej tutaj.


Jak rysuje się przyszłość PlayStation Vita?


Jak dobrze wszyscy wiemy, Vita obecnie nie może narzekać na przesyt dobrych tytułów w swojej bibliotece. lechu wziął na blat tegoroczne E3 i zawód, jaki sprawiło mu Sony brakiem konkretnych zapowiedzi na swojego handhelda.

"Pomimo że liczby zdają się być całkiem konkretne (IGN przetestował ok 20 tytułów na PSV) to też ukryć się nie da że nadal brakuje konkretnych gier. Jedyną pozycją majaczącą na horyzoncie a która może uchodzić za potencjalnego system-sellera jest Killzone o którym wiadomo było już od jakiegoś czasu. Przewinęły się oczywiście takie tytuły jak Walking Dead, Rayman Legends czy Dragon's Crown, ale w mojej ocenie nie wielu zdecyduje się na zakup PSV właśnie ze względu na nie. Już chyba prędzej ze względu na remastery FFX/X-2 czy majaczący gdzieś w bliżej nieokreślonej oddali PSO2 (o ile w ogóle wyjdzie poza granice KKW). Kwestię zapowiedzi można by więc określić mianem standardu do którego przez rok z okładem co po niektórzy zdąrzyli się już przyzwyczaić. Gier "na sztukę" jest sporo, ale mało która pozycja sprawia że niezdecydowani sięgają do portfela decydujac sie na zakup konsoli. Oczywiście Sony zapowiada że na Gamescom sytuacja z E3 się nie powtórzy i Vita będzie miała swoje pięć minut. Nawet nie chcę wspominać ile razy podobny temat przerabialiśmy z PSP." - ciąg dalszy tutaj.


O Wielkim Bracie słów kilka


Jak na razie "Rok 1984" Orwella możemy traktować jeszcze jako sci-fi, choć przyznać należy, że świat coraz bardziej zapędza się w stronę wyśmiewanych przez wielu teorii NWO. Czym jest PRISM i co ma wspólnego z nowym Kinectem? O tym przeczytacie we wpisie, który wysmażył kapsell.

"Jednakże biorąc pod uwagę powyższe czy możliwe byłoby aby konsole Microsoftu mogły byc używane do działań szpiegowskich? Wielu komentatorów uważa ze to możliwe i mogło miec miejsce. W dwuznacznym świetle stawia to koncern biorąc pod uwagę (na szczęście byłe już deklaracje)  obowiązek stałego połączenia z Internetem i koniecznośc montowania Kinecta obligatoryjnie." - całość tutaj.


Iluzoryczna wartość wyborów w BioShock Infinite

 

Ciekawe spojrzenie na temat wyborów, a raczej ich braku - jak twierdzi Montinek - w BioShock Infinite. UWAGA NA SPOILERY.

"Punktem wyjścia dla moich rozważań jest dyskusja pomiędzy dwoma zagranicznymi pismakami, bodajże z portalu incgamers.com. Trafiłem na nią zupełnym przypadkiem, buszując w sieci w poszukiwaniu informacji o alternatywnych zakończeniach Infinite. No bo skoro w grze pojawiło się kilka wyborów, to chyba coś musiało od nich zależeć, czyż nie? Otóż jednak nie i między innymi tego dotyczyła ta interesująca wymiana zdań." - dalej tutaj.


Warte uwagi


Za co pokochałem pierwszego Xboxa? - wspominkowy wpis o pierwszej konsoli Microsoftu i wydanych na nią hitach. Klik.

Gry, które przewartościowały generację - BioShock - krótka rozprawa o wpływie pierwszej wycieczki do Rapture na obecną generację konsol. Klik.

Osiemnaście lat temu - kolejne wspominki, tym razem o kultowym Secret Service. Klik.

Piractwo stymulowało rynek gier w Polsce - o wpływie cyfrowych korsarz na popularyzacje konsolowego grania w naszym kraju. Kilk.

Atlus idzie z torbami - źle się dzieje w Atlusie, ale w ciemnym tunelu jest też i światełki nadziei. Klik.

Tagi: przegląd blogów redakcja