Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.07.2013 10:08
Hakerzy złamali zabezpieczenia Ubisoftu - zagrożone dane graczy
936V

Hakerzy złamali zabezpieczenia Ubisoftu - zagrożone dane graczy

Hakerzy dopiekli już niejednej dużej firmie w branży i samym graczom. Tym razem ofiarą internetowych ataków padło Ubisoft.

Serwery Ubisoftu stały się celem ataków hakerów. Wydawca Watch Dogs obwieścił, że nieupoważnione osoby prawdopodobnie otrzymały dostęp do loginów, adresów e-mail oraz haseł użytkowników. Wg firmy hakerzy nie wykradli danych związanych z kartami bankowymi graczy.

Ubisoft nie informuje o jaki serwis dokładnie chodzi. Firma twierdzi jednak, że "atak nie został zainicjowany poprzez platformę Uplay; włamanie dotyczyło naszych wewnętrznych systemów sieciowych". Nie znaczy to jednak, że nie wykradziono danych użytkowników, korzystających z platformy Uplay. Wygląda na to, że w tej chwili Ubisoft samo nie jest pewne, jak duże szkody zostały wyrządzone.

Polski oddzial Ubisoftu wydał następujący komunikat na oficjalnym koncie Facebook:

 

"Uwaga, ważna informacja. W ostatnim okresie odkryliśmy, że jedna z naszych stron WWW została zatakowana w celu uzyskania dostępu do naszych sieci. Nieautoryzowane wejście zostało natychmiast zablokowane przez nasz personel do spraw bezpieczeństwa, podjęliśmy też odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia włamania, a także rozpoczęliśmy procedury mające na celu przywrócenie właściwego funkcjonowania wsze...lkich systemów, które mogły być obiektem ataku.

Podczas naszych działań odkryliśmy, że starano się nielegalnie przejąć dane z naszej bazy. Wśród informacji, które mogły być celem ataku znalazły się: nazwy użytkowników, adresy e-mailowe oraz ukryte hasła. Zwracamy uwagę, że Ubisoft nie przechowuje żadnych informacji dotyczących płatności dokonywanych przez użytkowników kont. Wszelkie dane związane z kartami bankowymi naszych klientów nie były oraz nie są zagrożone poprzez ten atak.

Z uwagi na poważne niebezpieczeństwo związane z ewentualnym wyciekiem tych danych rekomendujemy zmianę hasła dostępu do konta. W celu pełniejszego zabezpieczenia rekomendujemy wprowadzenie zmian we wszystkich serwisach WWW gdzie użytkownicy mieli podobne lub te same hasła. Jeśli Macie Państwo dodatkowe pytania uprzejmie prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta poprzez usługę www pod adresem https://support.ubi.com. Gorąco przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją. Bezpieczeństwo Państwa danych pozostaje naszym priorytetem".

Tagi: