Tytus Stobiński Tytus Stobiński 01.07.2013 19:52
Don "chcesz offline - kup Xboksa 360" Mattrick, odchodzi z Microsoftu
1499V

Don "chcesz offline - kup Xboksa 360" Mattrick, odchodzi z Microsoftu

Pamiętacie sprawę wypowiedzi Dona Mattricka z Microsoftu, który dość ostro podsumował nasze lamenty na temat wymogu podłączenia do sieci Xboksa One? Dziś dowiadujemy się, że Mattrick odchodzi z Microsoftu.

Don, prezes Microsoft Interactive Entertainment odchodzi ze swojego stanowisko. Tak przynajmniej twierdzą źródła. Według nich, Mattrick jest zainteresowany wysoko postawioną posadą w Zynga, popularnym deweloperze gier społecznościowych. W kuluarach mówi się, że obejmie on posadę dyrektora generalnego, albo inne dobrze płatne stanowisko.

Jeżeli tak się faktycznie stanie, może to pomóc firmie uporać się z problemami z jakimi ostatnio się borykała. Jak wiemy, Zynga miała przenieść się na platformy mobilne, zmniejszając koszty produkcji. Z tego też powodu zamknięto studio dewelopera w San Francisco i dokonano restrukturyzacji etatów.

Co ciekawe, Don Mattrick był na krótkiej liście osób jakimi zainteresowane było Electronic Arts, które kilka miesięcy temu dokonało zmian w posadach na szczycie. Jak sądzicie, czeka go świetlana przyszłość, czy upadek z wysoka? Ciekawe jak poradzi sobie teraz Microsoft. Co by nie mówić, to jedna z wielkich głów tego giganta.

Tagi: don mattrick Microsoft xbox360 xone