Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.06.2013 09:26
Nowy firmware do PS3 i rozwiązanie problemu FW4.45
1643V

Nowy firmware do PS3 i rozwiązanie problemu FW4.45

19 czerwca Sony wypuściło wadliwy firmware do PS3, oznaczony kodem 4.45. Firma szybko wycofała z Internetu aktualizację. Niestety pewna część osób zdążyła zainstalować ją na swoich konsolach. Dziś będziemy mogli pobrać już właściwy kawałek software'u.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj na serwerach Sony Computer Entertainment pojawi się "zdrowy" firmware, oznaczony cyframi 4.46. Aktualizacja zostanie pobrana automatycznie.

Osoby, które zainstalowały wadliwy firmware 4.45, powodujący zawieszanie się ładowania XMB, będą musiały się trochę bardziej wysilić. Należy w takim przypadku ściągnąć ręcznie nowy firmware i zapisać go w pamięci urządzenia podpiętego pod port USB. Plik zapisujemy w folderach PS3/UPDATE. Następnie trzeba odpalić konsolę w trybie awaryjnym - sprzęt zarejestruje wtedy obecność firmware'u 4.46 na urządzeniu USB. W tym momencie pozostaje już tylko zainstalować aktualizację. Szczegółowe instrukcje dotyczące manualnej instalacji firmware'u znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: bug firmware sony

Nie przegap