Tytus Stobiński Tytus Stobiński 15.06.2013 17:10
Na kolejne Dead Space przyjdzie nam trochę poczekać
727V

Na kolejne Dead Space przyjdzie nam trochę poczekać

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że wydane 5 lat temu Dead Space nieco zboczyło z obranego przez siebie kursu. Co więc na przełomie generacji planują twórcy, studio Visceral? Czy wraz z premierą nowych konsol otrzymamy powrót do korzeni serii, czy może gra totalnie zagubi się w shooterowej otoczce?

Patrick Söderlund z EA Games Labes, udzielił wywiadu w związku z ciszą jaka spowiła uniwersum Dead Space. O to co usłyszeliśmy na temat przyszłości serii.

"Nie powiedziałbym, że marka Dead Space nigdy do nas nie powróci. Czy więc mogę potwierdzić że Visceral pracuje nad czwartą częścią gry? Nie, ale mogę Was zapewnić że ekipa pracuje nad nowym bardzo ekscytującym projektem. Sądzicie, że lepiej zlecić teamowi wykonanie 4 części gry, w momencie gdy ich głowy zaprząta nowy i świetnie przemyślany produkt? Oczywiście że nie. Dlatego też dajemy tej serii nieco czasu na zebranie sił. Zrozumcie, zawsze staramy się dać naszym konsumentom tytuły najlepsze w swych gatunkach. By takie powstały, potrzebujemy wypoczętej ekipy, która z pasją i zaangażowaniem wdroży nowe pomysły do gry. Czas czy pieniądze nie są już tak istotne. To wszystko przy odrobinie wysiłku można znaleźć.

Kiedy więc powstanie nowy Dead Space? Któż to wie? Czy uśmierciliśmy tę markę? Skądże, po prostu deweloper pracuje teraz nad nowym projektem. Gdy już go ujrzycie, będziecie bardzo zadowoleni."


Takie rozwiązanie wydaje mi się idealne. Dajmy chwilę wytchnienia kosmicznemu straszakowi, a jestem pewien że powróci do nas w dużo lepszym stylu niż nieco rozcieńczona 3-ka. Nie wszystko musi mieć doklejoną metkę tasiemca, nie sądzicie?

Tagi: Dead Space Electronic Arts visceral games