SKLEP
Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 13.06.2013 15:10
Nowy gameplay z Lightning Returns: Final Fantasy XIII
743V

Nowy gameplay z Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Lightning Returns: Final Fantasy XIII to prawdopodobnie ostatnia duża gra Square Enix na sprzęty obecnej generacji. Jak wypada? W dalszej części newsa przytaczamy kilka nowych informacji i zamieszczamy film prezentujący gameplay.

Wywiadu udzielili reżyser Motomu Toriyama i producent Yoshinori Kitase.

- W LR:FFXIII ujrzymy bardziej ludzką postać Lightning (w przeciwieństwie do FFXIII-2). Twórcy chcą też pokazać więcej stron jej osobowości.
- Toriyama wyraził zadowolenie z faktu, iż miał szansę stworzyć trylogię wokół postaci Lightning. Kitase jest z kolei zadowolony, ponieważ w ciągu czterech lat udało się SE wydać trzy gry.
- A dlaczego powstały aż trzy? Kitase mówi, że mitologii Fabula Nova Crystallis nie da się przedstawić w jednej grze. Lightning doczekała się natomiast trylogii, bo od 2006 roku była najważniejszą postacią dla FF.
- Toriyama powiedział, że w LR dla głównej bohaterki przygotowano ponad 80 strojów. Wzorem FFX-2 mają one wpływać na umiejętności, będzie je można poza tym kustomizować na różne osoby. Osoby posiadające save z FFXIII lub XIII-2 mogą liczyć na stroje z tych tytułów.
- W grze pojawią się wszystkie postacie z poprzednich części, nie tylko Snow.
- Toriyama ujawnił obecność funkcji "Outworld Communication" dzięki której będziemy mogli używać serwisów społecznościowych, by dzielić się z innymi np. screenami.
- Prawdopodobnie pojawią się Eidolony, ale w innej formie.
- Square Enix planuje wypuszczenie dlc, ale będą to co najwyżej dodatki w rodzaju nowych strojów. 
- Jako bonus Kitase poinformował, że w LR pojawią się ciuchy Yuny z FFX.

15-minutowy gameplay możecie obejrzeć poniżej.

Tagi: