SKLEP
Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 04.06.2013 18:58
PES 2014 nie ukaże się ani na next-geny, ani na aktualne handheldy
787V

PES 2014 nie ukaże się ani na next-geny, ani na aktualne handheldy

Konami opublikowało dziś trzy screeny z Pro Evolution Soccer 2014, poznaliśmy też pierwsze szczegóły na temat kolejnej edycji piłkarskiego tasiemca. Informacja, którą zamieścił wcześniej Maciek, nie bez przyczyny podpisana została pod PS3 i X360, gdyż zarówno na next-genach, jak i aktualnych handheldach w "czternastkę" sobie nie pogramy.

Powody takiej, a nie innej decyzji japońskiej firmy za pośrednictwem Twittera postanowił wyjaśnić Adam Bhatti. Napisał on, że Konami świadomie zrezygnowało z wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One, gdyż nie miało czasu i pieniędzy na przygotowanie dwóch znacznie różniących się od siebie PES-ów. Gdyby koncern wypuścił grę na nowe platformy Sony i Microsoftu, od wersji na PS3 i X360 różniłaby się ona jedynie teksturami i drobnymi poprawkami w grafice, co bardzo rozczarowałoby graczy.

Japońska "gała" nie zawita również na 3DS-a, gdyż sprzedaż "trzynastki" na kieszonsolkę Nintendo była rozczarowująca. Bhatii zdradził, że mały zespół dłubie jeszcze nad Pro Evo 2014 dedykowanym PSP, jednakże z tym samych powodów, dla których tytuł ten nie wyjdzie na konsole nowej generacji, smakiem obejdą się także właściciele PS Vita.

Tagi: konami pes team pro evolution soccer 2014

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Pro Evolution Soccer 2014
  • Platformy:  PS3   X360 
  • Data premiery - Polska: Nie wydano
  • Nie
Miesięcznik PSX Extreme