Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 31.05.2013 16:04
Według analityków w ciągu roku sprzeda się 18 mln egzemplarzy GTA V
1041V

Według analityków w ciągu roku sprzeda się 18 mln egzemplarzy GTA V

Ciężko przypuszczać, aby piąta odsłona jednej z najbardziej kasowych serii w historii elektronicznej rozrywki mogła rozczarować, mimo wszystko przypuszczenia analityków odnośnie sprzedaży Grand Theft Auto V działają na wyobraźnię. Według speców od cyferek najnowsza produkcja R* w ciągu dwunastu miesięcy od premiery trafi w ręce 18 mln graczy!

Serwis Eurogamer donosi, że panie i panowie z firmy The Cowen Group tak ogromnej liczby nie wyjęli z kapelusza. Po pierwsze, GTA IV w ciągu zaledwie kilku miesięcy od premiery sprzedało się w liczbie 10 mln sztuk, a pod dwóch latach od debiutu w posiadanie "czwórki" weszło łącznie 17 mln osób. Ponadto liczba posiadaczy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 od tego czasu wzrosła aż trzykrotnie, co odbije się pozytywnie na popularności GTA V.

Wczoraj Roger zacytował słowa Straussa Zelnicka, prezesa Take-Two, który odniósł się do kwestii używanych gier. Mężczyzna powiedział także, że ilość zamówień przedpremierowych na nową grę Rockstar nastroiło firmę bardzo pozytywnie.

Tagi: