Roger Żochowski Roger Żochowski 24.05.2013 13:48
Po zapowiedzi Xboksa One wzrosła... sprzedaż Wii U
1215V

Po zapowiedzi Xboksa One wzrosła... sprzedaż Wii U

Zaraz po zapowiedzi nowego Xboksa Internet zalała fala niekorzystnych dla Microsoftu opinii, co odbiło się także na konkurencji. A pisząc konkretnie - Wii U. Okazuje się, że ujawnienie światu Xboksa One przyczyniło się do wzrostu sprzedaży konsoli Nintendo.

Dane dotyczą póki co tylko i wyłącznie rynku w Wielkiej Brytanii, ale pokazują, że coś jest na rzeczy. Zanim świat miał okazję poznać następcę Xboksa 360, Wii U zajmowało dopiero 390 pozycję w rankingu najlepiej sprzedających się produktów w sklepie internetowym Amazon UK. Praktycznie zaraz po zakończeniu się konferencji amerykańskiego giganta sytuacja ta zmieniła się o 180 stopni.

Już kilka godzin później Wii U awansowało bowiem aż o 350 pozycji, plasując się na 40 miejscu. W chwili obecnej system zanotował już spadek o 11 oczek, ale i tak jest to poziom, który przed zapowiedzą nowego Xboksa był dla systemu Big N nieosiągalny. Wygląda więc na to, że Brytyjczykom nie spodobała się prezentacja giganta z Redmond i postanowili sięgnąć po platformę konkurencyjnej firmy. Jedno jest pewne - bitwa o tytuł króla ósmej generacji konsol będzie bardzo pasjonująca.

Tagi: Microsoft Nintendo Xbox One