Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 24.05.2013 12:28
Aktywacja używki na Xbox One kosztowała będzie około 170 zł?
2408V

Aktywacja używki na Xbox One kosztowała będzie około 170 zł?

Wydaje się, że Microsoft sam miesza się w informacjach na temat przypisywania gier do konta XL i możliwości ich późniejszej odsprzedaży, kwitując wszystko tekstami typu "więcej szczegółów podamy w późniejszym czasie". Wedle najnowszych przecieków koszt aktywacji używki dla brytyjskiego rynku wyceniony ma być na około 35 funtów, co w przeliczeniu na "nasze" daje trochę ponad 170 zł.

Serwis MCV powołując się na anonimowe źródła poinformował, iż sprzedawcy będą mogli wyceniać używane gry wedle własnego uznania, przy czym swoją działkę zawsze dostanie Microsoft i wydawca. Idąc dalej, sklepy będą prawdopodobnie musiały zawrzeć z amerykańską korporacją umowę i zainstalować w swoim systemie Microsoft’s Azure Pre-owned Framework. W chwili, gdy gra zostanie zarejestrowana w sklepie, automatycznie zniknie z listy gier poprzedniego właściciela.

ConsoleDeals podało, iż sprzedawcy mają otrzymywać zaledwie 10% wartości sprzedanej gry, a sama aktywacja używki kosztować ma około 35 funtów, jeżeli chodzi o brytyjski rynek. 

 

Tagi: Microsoft używane gry xbox one

Nie przegap