Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 23.05.2013 16:36
Nowa gra Techlandu to Dying Light!
2201V

Nowa gra Techlandu to Dying Light!

Panie i panowie z wrocławskiego Techlandu robią wszystko, aby o rodzimym studio nie było zbyt długo cicho. Kilka tygodni temu Polacy wyprowadzili łokieć pod żebra za sprawą Hellraid, a dziś postanowili ukąsić z dyńki, zapowiadając kolejną produkcję, tym razem także na next-geny! Nowy projekt twórców Dead Island nosi tytuł Dying Light.

Wydawcą napakowanego akcją survival horroru w ujęciu FPP będzie Warner Bros. Games. Firma poinformowała, że Dying Light osadzone będzie w otwartym świecie, a zaimplementowany tam cykl dnia i nocy będzie miał duże znaczenie dla rozgrywki. W postapokaliptycznym świecie przyjdzie nam walczyć o przeżycie, szukając za dnia zapasów i konstruując nową broń. Szalejący w grze Techlandu mutanci swoją prawdziwą naturę pokażą nam w nocy, gdzie utrzymać się przy życiu będzie znacznie trudniej. Gra ukaże się w 2014 roku na aktualne oraz nowe platformy Sony i Microsoftu. WB opublikowało przy okazji pierwsze screeny.

Walczyć będziemy zarówno w bliskim kontakcie jak i na dystans korzystając z lekkich i ciężkich broni, w tym noży, pałek, toporów, młotów i  bardziej egzotycznych narzędzi mordu pozwalając zdjąć wrogów z większej odległości. Rozbudowany system craftingu umożliwi graczom tworzenie nowych, silniejszych broni, jak również specjalistycznej amunicji. Tytuł śmigać będzie na autorskim enginie firmy - Chrome Engine 6 - i zaoferuje cztery grywalne postacie, które będzie można kustomizować dostosowując do własnego stylu gry.

Tagi: Dying Light Techland Warner Bros.