Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.05.2013 09:22
MS rozszerza Xbox Live - czym są "Wyzwania" na Xbox One?
1254V

MS rozszerza Xbox Live - czym są "Wyzwania" na Xbox One?

Wiemy już, że na next-genowej platformie Microsoftu nie odpalimy gier z X360. Konsola nie posiada wstecznej kompatybilności. Co w takim przypadku z punktami Gamerscore oraz Achievementami?

Tutaj nikt nie powinien być rozczarowany. Microsoft potwierdziło na oficjalnej stronie Xbox One, że wszystkie nasze dotychczasowe dokonania będą odczytywane przez nową konsolę. Przeniesiony zostanie także abonament Gold.

Podczas konferencji Microsoft wspomniał o systemie nowych Osiągnięć - ten moduł będzie oddzielny i wystartuje po premierze Xbox One.

Po premierze next-genowego hardware'u ruszy też nowa odsłona Xbox Live, która pozwalać będzie na zaawansowaną integrację z Chmurą. W cyfrowych obłokach przechowywać będziemy muzykę, save'y, filmy, a nawet same gry (zapewne z cyfrowej dystrybucji). Microsoft będzie wspierać cały system 30 tysiącami dedykowanych XBOX Live serwerów (w tej chwili działa ich ok. 15 tys).

Nowością na Xbox One będą "Wyzwania" (Challenges). Dewelopezy będą mogli nawet codziennie wyznaczać nowe misje dla graczy, nagradzane punktami Gamerscore (np. "zabij dziś 100 zombiaków, albo zalicz 15 headshotów do wieczora").

Tagi: Microsoft xbox live xbox one