Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 21.05.2013 13:21
Zdaniem Petera Molyneux X360 został zwycięzcą obecnej generacji konsol
1053V

Zdaniem Petera Molyneux X360 został zwycięzcą obecnej generacji konsol

Po klęsce, jaką pierwszy Xbox zanotował w starciu z PlayStation 2, gigant z Redmond wyciągnął wnioski i dobrze przygotował się do kolejnej batalii, zabierając Sony i Nintendo dużą część klientów. Mimo iż Wii sprzedało się w obecnej generacji zdecydowanie najlepiej, Peter Molyneux jest zdania, iż to Xbox 360 odniósł zwycięstwo.

Na kilka godzin przed prezentacją następcy X360, twórca trylogii Fable podczas rozmowy z BBC zabrał głos na temat kończącej się generacji oraz przyszłości konsol. Piotruś przyznaje, że 2013 rok będzie powiewem świeżości w branży, a zapowiedź nowej maszynki Microsoftu to ekscytująca sprawa, jednak nie tak bardzo, jak debiut Xboksa 360 siedem lat temu. Brytyjczyk stwierdził, że aktualna zabawka amerykańskiej firmy była i jest czymś wspaniałym, oferując graczom fantastyczne usługi sieciowe.

Deweloper dodał także, iż obecnie MS musi stawić czoła PC oraz tabletom. Następca "360-tki" nie powinien obawiać się Sony czy Nintendo, lecz takich firm, jak Apple, Google i Samsung.

Tagi: Microsoft next-gen peter molyneux xbox 360