Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 31.01.2013 16:08
Sony, MS i Big N nie są dla Valve konkurencją?
1215V

Sony, MS i Big N nie są dla Valve konkurencją?

Sony i Microsoft powoli przygotowują się do zaprezentowania swoich nowych konsol, tymczasem nie należy zapominać o planach firmy Valve, która szykuje swój standard sprzętowy znany jako Steam Box. W porównianiu z 2011 rokiem, Steam rozwija się o 300 procent szybciej. Zdaniem Gabe'a Newella, to nie MS, Sony czy gigant z Kioto są największymi konkurentami jego firmy...

xxxxx

 

Serwis Polygon podał do wiadomości, że współzałożyciel Valve, Gabe Newell, podczas wykładu na Uniwersytecie Teksasu wypowiedział się na temat największego konkurenta jego firmy w następujący sposób:

 

 

"W mojej opinii, największe wyzwanie nie wiąże się z konsolami od Sony, Microsoftu i Nintendo. Największym wyzwaniem dla naszej firmy będzie sytuacja, kiedy Apple zdecyduje się wejść do salonów i gościnnych pokoi, zanim uczyni to branża pecetowa.

 

Biorąc pod uwagę, jak duży jest udział Apple w rynku, firma ta ma zdecydowanie ułatwione zadanie i sądzę, że będzie chciała stworzyć swoją stacjonarną platformę."

 

 

Jeśli Apple wypuściłoby swoją platformę, walka gigantów byłaby jeszcze ciekawsza. Niezależnie od tego, kto w przyszłości wygra, to gracze i tak skorzystają na tym najbardziej.

Tagi: apple Microsoft Sony steam steam box