Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 29.01.2013 15:09
Miyazaki o Dark Souls II i przyszłości serii
610V

Miyazaki o Dark Souls II i przyszłości serii

Co prawda fotel reżysera Dark Souls II zajął duet składający się z Tomohiro Shibuye i Yui Tanimure, ale pracujący obecnie nad nowym, nieujawnionym jeszcze projektem ojciec Demon's i Dark Souls, Hidetaka Miyazaki, nie omieszkał wypowiedzieć się na temat sequela i przyszłości genialnego RPG-a.

xxxxx

 

Najważniejsze dla Miyazakiego jest uzyskanie efektu finalnego, który jak najdokładniej pokrywa się z oczekiwaniami fanów:

 

"Nie obeszłoby mnie to zbytnio, gdyby pojawiło się Dark Souls VIII. Nie o to chodzi. Najważniejsze jest to, czego chcą fani i dla nas liczy się jak najlepsze spełenienie ich oczekiwań."

 

Twórca nie ukrywa tego, że jest mu przykro z powodu braku jego zaangażowania w produkcję Dark Souls II - jego rola osoby nadzorującej tak naprawdę zakończyła się po położeniu solidnych podwalin pod deweloping - ale doskonale rozumie to, że świeża krew może zaproponować równie udane podejście do tematu:

 

"Nie jestem osobą mogącą ograniczać potencjał Dark Souls poprzez naciskanie na to, iż tylko ja powinienem pracować nad kolejnymi odsłonami serii. Prawdą jest to, że jestem smutny z powodu nie bycia zamieszanym w deweloping Dark Souls II, pracowałem przecież na Demon's i Dark Souls przez ostatnie pięć lat. Naprawdę kocham oba te tytuły, ale może to już rzeczywiście czas, by znaleźć nową inspirację - zdążyłem się z tym pogodzić. Wyczekuję chwili, w której zagram w Dark Souls II, nie jako członek zespołu, ale z nieco innej perspektywy. Każdy wie, co jest rdzeniem Dark Souls - ekipa tworząca grę, fani, media i to się nigdy nie zmieni."

 

Czekamy, aż Miyazaki będzie gotowy pokazać światu nad czym obecnie pracuje i trzymamy kciuki za kontynuację jednej z najlepszych gier obecnej generacji. Musi się udać!

Tagi: dark souls II From Software namco bandai