Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.01.2013 12:38
Nowe studio Crytek z autorami Darksiders
675V

Nowe studio Crytek z autorami Darksiders

Historia THQ zakończyła się z hukiem. Marki i studia, do których posiadała prawa firma zostały wyprzedane na aukcji. Niestety Vigil Games nie miało szczęścia na licytacji. Pomocną dłoń wyciągnęło Crytek, które zaprosiło utalentowanych deweloperów do tworzenia nowego studia. 

xxxxx

Ostatnio słyszeliśmy o tym, że jest szansa, by deweloperzy z Vigil zasilili szeregi Sony Santa Monica. Wiadomo już na pewno, że po bardzo zdolnych twórców gier sięgnęło inne znane studio - Crytek. 35 członków zespołu Vigil, którzy stanowili trzon zespołu odpowiedzialnego za Darksiders, przeszło już na pokład nowego okrętu. Wśród z nich znalazł się jeden z założycieli firmy - David Adams. Ekipa działać będzie w ramach nowego studia, uformowanego w Austin. Jednostka nazywa się Crytek USA Corp.

David Adams, nowo mianowany prezes Crytek USA Corp., tak skomentował to wydarzenie:

"Jestem podekscytowany, że mogę tworzyć najnowszy oddział Cyrtek. Studio to może poszczycić się posiadaniem największych talentów w branży. Rozpoczęcie działalności tego studia przypomina o zaangażowaniu Crytek w oferowanie rozrywki cyfrowej najwyższej jakości".

Tagi: