Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 24.01.2013 15:05
PlatinumGames zainteresowane Darksiders?
696V

PlatinumGames zainteresowane Darksiders?

Brak zainteresowanych kupnem studia Vigil Games to spore zaskoczenie po aukcji, na której THQ pozbyło się swoich dóbr. Zaskoczony był między innymi szef PlatinumGames, który zaczął głośno myśleć o ekspansji.

xxxxx

Na swoim Twitterze Atsushi Inaba wyraził zdumienie ostatnimi wydarzeniami, ale nie ograniczył się tylko do tego. W tej samej wiadomości dodał, że chętnie przygarnąłby prawa do marki Darksiders. "Chciałbym je kupić... tanio", napisał.

 

Oczywiście nie wiemy czy Inaba żartuje, ale po nieudanej dla Vigil aukcji cena tego IP może być rzeczywiście do przełknięcia. Potencjalnych nabywców zapewne odstraszyły słowa analityków, którzy swego czasu uznali, że sprzedaż Darksiders 2 nie dobiła do dwóch milionów, czyli nie zwróciły się nawet koszty produkcji.

 

Swoje rozgoryczenie sytuacją zamanifestował na NeoGAF jeden z pracowników Vigil, który napisał, że przygotowywana przez studio nowa gra robiła wielkie wrażenie. "Przez dwa miesiące osiągnęliśmy więcej niż inne firmy przez rok. Duma, że tworzyliśmy coś, czego nie robią inni, była wielka."

 

"Dlatego możecie sobie spróbować wyobrazić to zdziwienie, gdy popatrzyliśmy na listę kto kupił co i nie było tam nas. Dlaczego? Czy zrobiliśmy coś nie tak? Nie byliśmy wystarczająco dobrzy? Nic nie jesteśmy warci?"

 

 

 

Tagi: