Roger Żochowski Roger Żochowski 23.01.2013 17:55
Nintendo uderza z grubej rury! [UPDATE]
3089V

Nintendo uderza z grubej rury! [UPDATE]

Nowa audycja Nintendo Direct zaskoczyła wszystkich masą nowych zapowiedzi. Jeśli zaczęliście już wątpić w sukces Wii U najwyższy czas zweryfikować swoje przeczucia. Będzie dobrze. A nawet bardzo dobrze. [UPDATE] Pojawiło się kilka trailerów i nowe screeny.

xxxxx

 

Na początek dobra wiadomość dla fanów Zeldy. Ninny zapowiedziało, że jeszcze tej jesieni na Wii U wyląduje remake Wind Wakera, jednej z najlepszych produkcji na Gamecube'a. Nie będzie to jednak tylko zwykły port - grafika doczeka się konkretnych szlifów (HD zobowiązuje) oraz funkcji Off-TV Play (czyli możliwość ciorania tylko na Gamepadzie). To jednak nie koniec - Satoru Iwata zapowiedział, że powstaje już zupełnie nowa Zelda, która będzie nowatorska i zaskoczy wszystkich fanów serii. Jest więc na co czekać.

 

 

 

 

 

Lecimy dalej. Powstaje nowa odsłona Smash Bros., a pierwsze screeny zostaną zaprezentowane na tegorocznym E3. Iwata dodał, że gra pojawi się zarówno na Wii U i 3DS oraz poprosił fanów, aby poczekali jeszcze trochę na więcej szczegółów.

Ponadto potwierdzono prace nad nową grą z Marianem w pełnym 3D na Wii U, o której ostatnio spekulowano. Za jej produkcję odpowiada EAD Tokyo, zespół, który wcześniej pracował nad Super Mario Galaxy, Super Mario Galaxy 2 i Super Mario Land 3D. Ja już zacieram rączki, zwłaszcza, że na E3 zaprezentowane zostaną pierwsze materiały. Jakby tego było mało, ruszyły już prace nad kolejną odsłoną Mario Kart na Wii U (będzie grywalna na E3), z kolei twórcy
Kirby's Epic Yarn w pocie czoła tworzą nową grę z Yoshim w roli głównej (za grę odpowiada Takashi Tezuka, twóca Yoshi's Island i Yoshi's Story). Poniżej pierwsze screeny.

 

 

 

 

 

Na koniec coś dla fanów gier RPG. W produkcji jest crossover serii Fire Emblem i Shin-Megami Tensei, którego pierwszą zajawkę możecie zobaczyć poniżej.

 

 

W Sieci wylądowały też pierwsze informacje o nowej grze twórców Xenoblade (wraz z trailerem),"> o której napisał już Enkidou. Wygląda na to, że na tegorocznym E3 Nintendo nie zamierza łatwo oddać pola konkurencji, która zapewne zapowie swoje nowe next-geny. Sam Iwata przeprosił za małą ilość nowych gier na Wii U i zapowiedział od marca konkretną ofensywę. Będzie się działo.

Tagi: Nintendo wii u