Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 22.01.2013 11:58
Dead Space 3 - strach przed nowym
889V

Dead Space 3 - strach przed nowym

Necromorphy z miejsca stały się pupilkami graczy, a pierwsze Dead Space zaklepało sobie miejsce wśród najlepszych tytułów obecnej generacji. Sequel postawił na jeszcze więcej akcji i rozczłonkowanych maszkar i podobną drogą idzie też mająca premierę na początku przyszłego miesiąca "trójka", gdzie dodatkowo dorzucono zawsze miodny tryb kooperacji. Początkowy odzew graczy nie był jednak zbyt mobilizujący dla ekipy Visceral Games.

xxxxx

 

Po zeszłorocznych targach E3 i gameplayowym debiucie Dead Space 3 studio nie uświadczyło aplauzu i podekscytowania wśród społeczności fanów, które zastąpiła konsternacja graczy zawiedzionych odejściem od survivalowo-horrorowych korzeni serii:

 

"Chcieliśmy pokazać wszystkie nowości, by ludzie mogli zobaczyć, jak staraliśmy się odświeżyć markę, popchnąć ją do przodu. Dostaliśmy spory odzew - ludzie bali się. Zmiany zawsze są straszne i ludzie zastanawiali się nad tym, czy gra nie będzie już przerażająca, czy usuneliśmy z niej elementy horroru." - powiedział Yara Khoury z Visceral Games.

 

W grze na pewno nie zabraknie ostrej schizy, którą nakręcała będzie para bohaterów - tym razem nieco bardziej opanowany Isaac i towarzyszący mu Carver , którego psychika funduje mu jazdę koszmarnym rollercoasterem. Motyw odrębnego postrzegania rzeczywistości przez obu świrusów jawi się jako świetne urozmaicenie kooperacyjnej zabawy.

 

Od dzisiaj każdy może sprawdzić Dead Space 3 poprzez pobranie dema z Xbox LIVE, które dla posiadaczy PlayStation 3 dostępne będzie jutro. Udostępniony fragment gry pokrywa się z materiałem pokazywanym już na targach w Los Angeles.

Tagi: dead space 3 Electronic Arts Visceral Games