Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 20.01.2013 13:43
SWERY napomyka o swojej nowej grze
465V

SWERY napomyka o swojej nowej grze

Deadly Premonition: Director's Cut nie jest, jak się okazuje, jedynym przedsięwzięciem przy którym majstruje w tej chwili Hidetaka Suehiro. O swoim kolejnym projekcie wspomniał mimochodem w najnowszym wywiadzie.

xxxxx

 

Rozmowa została opublikowana na oficjalnej stronie studia ToyBox, gdzie jego szef i założyciel Yasuhiro Wada, twórca m.in. serii Harvest Moon i producent Deadly Premonition, wystartował z cyklem przypominającym Iwata Asks. Na pierwszy ogień poszedł właśnie Suehiro.

 

SWERY opowiedział między innymi o procesie powstawania Deadly Premonition. Ujawnił, że według wcześniejszych planów gracze mieli pokierować poczynaniami agentki FBI. Powtórzył też znane już informacje o strzelaniu, które zostało dodane wbrew pierwotnym założeniom, ze względu na chęć dotarcia do zagranicznego odbiorcy.

 

Zmiany dotyczyły również naprawdę mocnych scen, które usunięto, bądź ewentualnie wygładzono, i tu właśnie pojawił się wątek kolejnego projektu reżysera DP. Ten opowiadał jak musiał szukać kompromisów, gdy okazało się, że trzeba będzie ciąć. Było to, wspomina, doświadczenie, które pozwoliło mu zachować "odpowiednią równowagę" jeśli chodzi o prezentację, innymi słowy znaleźć sposób jak zachować siłę przekazu nie uciekając w zbytnią groteskę. Wada był jednak tym stwierdzeniem mocno zdumiony. Koncepcję stojącą za nowym tytułem Suehiro określił bowiem jako "szaloną" (w jap. wersji była "uderzająca"), po czym dodał, że świat czegoś takiego jeszcze nie widział. Sam SWERY odparł ze skromnością, że po prostu za każdym razem stara się stworzyć coś nowego.

 

Twórcy Deadly Premonition nie ograniczą się jednak tylko do tej jednej gry. Odmienne plany ma Tomio Kanazawa (obecnie zatrudniony w ToyBox), producent, który niemalże na równi z Suehiro wykreował ten kultowy tytuł. Jego nowe przedsięwzięcie też ma być horrorem ("mystery horror"), ale panowie wspomnieli jedynie, że rozmowa na ten temat odbędzie się przy innej okazji.

Tagi: