Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 18.01.2013 17:03
Hirai widzi przyszłość Sony w jasnych barwach
1298V

Hirai widzi przyszłość Sony w jasnych barwach

"Taka se" sytuacja Sony na growym poletku oraz kolejne kopy w dupę, jakie japońska firma wyłapuje od Samsunga w sektorze telewizorów, zadecydowały o tym, że od kwietnia 2012 roku na czele koncernu stoi Kazuo Hirai. Najważniejszy człowiek w Sony na temat PlayStation wypowiedział się ostatnio podczas targów CES, a teraz zabrał głos w sprawie całego koncernu. Hirai przyszłość swojej firmy widzi w jasnych barwach.

xxxxx

 

Associated Press zacytowało rozmowę Kaza Hirai z przedstawicielami japońskiej prasy. Prezes Sony pochwalił się, że zarówno dywizja PlayStation, jak i TV, przyniosły w ostatnim kwartale zyski, choć oficjalne dane poznamy dopiero na początku lutego. Hirai przyznał, iż jest świadomy tego, że powrót jego firmy na sam szczyt nie dokona się z dnia na dzień, lecz potrwa wiele lat. O to jest jednak spokojny, gdyż jak mówi:

 

 

"Ruszamy z projektami, które na celu mają wywołać reakcję "wow" u odbiorcy. Osobiście sprawuję pieczę nad kilkoma takimi projektami, nad którymi aktualnie pracuje Sony. Nie można dopuścić do tego, aby zostały zapomniane, zeszły na dalszy plan lub utknęły w nadmiernej biurokracji."

 

 

Jaką receptę na problemy firmy ma Hirai?

 

 

"Najważniesze jest, aby podejmować decyzje znacznie wcześniej. Należy wprowadzać plany w życie szybciej niż dotychczas, musimy tworzyć nasze produkty z pasją. Nadal mamy wiele do zrobienia, ale faktem jest, że w ciągu minionego roku bardzo się poprawiliśmy."

 

 

Sony dokonało w minionym roku kilku znaczących ruchów, takich jak przejęcie udziałów Ericssona w sektorze mobilnym, kupno EMI Music czy inwestycje w sektorze medycznym. Miejmy nadzieję, że Japończykom uda się wyjść z kłopotów, gdyż my tylko na tym skorzystamy.

Tagi: kaz hirai playstation Sony