Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 18.01.2013 12:47
Sony sprzedaje swoją amerykańską siedzibę
1446V

Sony sprzedaje swoją amerykańską siedzibę

W Sony nie dzieje się dobrze, i to nie od wczoraj. Niegdyś wiodąca prym na rynku elektroniki korporacja zmaga się z problemami finansowymi, co rusz oddając pola agresywnej konkurencji w kolejnych segmentach rynku. Amerykański oddział firmy postanowił sprzedać swoją siedzibę, by nieco podreperować budżet.

xxxxx

 

Zajmująca się handlem nieruchomościami agencja Cherit Group wyceniła ulokowany w Nowym Jorku przy alei 550 Madison, 37-piętrowy budynek na 1,1 miliarda dolarów. Sony spodziewa się, iż po spłaceniu długów transakcja zasili konto firmy 770 milionami zielonych papierków.

 

"Biorąc pod uwagę wyzwania i możliwości obecnej sytuacji w ekonomii i na rynku nieruchomości, sprzedaż 550 Madison jest logicznym i dobrze umiejscowionym w czasie ruchem strategicznym." - tak sprawę skomentowała szefowa amerykańskiego oddziału Sony, Nicole Seligman.

 

Korporacja ma już na oku kilka miejscówek na Manhattanie, które mogą stać się nową siedzibą jej amerykańskiej filii. Kiedy dojdzie do przeprowadzki? Na pewno nie w najbliższym czasie, bowiem w umowie Sony zagwarantowało sobie wynajem sprzedanego biurowca przez trzy następne lata, co daje całkiem sporo czasu na znalezienie odpowiedniego lokum.

Tagi: playstation scea Sony