Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 10.01.2013 16:57
Udziały wydawców w polskim rynku w 2012 r.
1353V

Udziały wydawców w polskim rynku w 2012 r.

Czas podsumowań 2012 roku powoli dobiega końca. Najlepsze gry, najsłabsze tytuły, największe rozczarowania i miłe niespodzianki - od końca grudnia przeczytać można było tego już tyle, że każdy z nas ma w głowie własne rankingi. A jak w minionym roku wyglądała sytuacja w polskim rynku gier wideo? Dziś jesteśmy w tym temacie o wiele mądrzejsi.

xxxxx

Wydawcy gier stosunkowo rzadko dzielą się z nami informacjami na temat sprzedaży swoich produkcji, robiąc wyjątki główne dla prawdziwych hitów. Serwis Gry-Online ma jednak własne źródła i dzięki temu, iż prowadzi własny sklep oraz posiada wspólny kapitał z Empikiem, ma dostęp do bardzo interesujących danych. Redakcja serwisu oszacowała udział w polskim rynku poszczególnych wydawców w 2012 roku na podstawie wartości sprzedanych gier w pudełkach. Rozbieżności w niektórych przypadkach mogą wynosić +/- 3%:

 

 

Jak widać na powyższym wykresie, zdecydowanym liderem jest u nas Electronic Arts. Na równi znajdują się wydająca kilkanaście tytułów w miesiąca firma Cenega oraz cdp.pl. Zaskakujące, że Sony, cieszące się wielką popularnością nad Wisłą, ma podobny udział jak Ubisoft i Licomp Empik Multimedia. Warto odnotować, że w koszyku "pozostali" znaleźli się m.in. Galapagos i Microsoft.

 

Zaskoczył Was taki podział tortu wydawniczego w Polsce?

Tagi: Electronic Arts Microsoft polska sony poland Ubisoft wydawcy