Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 10.01.2013 13:12
Karolina Gorczyca jako Lara Croft!
1926V

Karolina Gorczyca jako Lara Croft!

Wraz z ogłoszeniem Pawła Małaszyńskiego jako polskiego Hitmana, Cenega zapowiedziała także, że po raz pierwszy w historii w naszym ojczystym języku przemówi kultowa Lara Croft. Dużo było spekulacji, kto stanie za mikrofonem i jak sobie poradzi. Dzisiaj wiemy już "kto" - i możemy posłuchać "jak"...

xxxxx

 

10.01.2013, Warszawa 
 
Cenega, oficjalny partner firmy Square Enix Ltd. w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech z przyjemnością informuje, że Karolina Gorczyca użyczy głosu głównej postaci w najnowszej odsłonie serii Tomb Raider. Gra dostępna będzie już 5 marca w pełnej polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 3, jak i w pełnej polskiej wersji językowej na konsoli Xbox 360.
 
Poszukiwania polskiej odtwórczyni Lary Croft trwały naprawdę długo. Ostatecznie casting przeprowadzony w studiu nagraniowym wygrała Karolina Gorczyca. Urzekła nas zarówno wdziękiem, jak i barwą głosu doskonale pasującą do roli. Wybór wydaje nam się tym bardziej trafiony, że Karolina wygrała w plebiscycie fanów Tomb Raider na najlepszą odtwórczynię roli Lary Croft na najpopularniejszej polskiej stronie serii laracroft.pl oraz znalazła się w czołówce najwyżej typowanych do tej roli aktorek na portalu Filmweb.pl. Poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny materiał z gry zawierający polski dubbing!
 
 

 
 
Karolina Gorczyca to młoda, piękna i przede wszystkim utalentowana aktorka. Jest absolwentką krakowskiej PWST. Na scenie zadebiutowała na drugim roku studiów w krakowskim Teatrze Stu rolą Darii w „Biesach Dostojewskiego” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Jej kinowy debiut to rola Kasi Darskiej w „Korowodzie” w reżyserii jej szkolnego pedagoga, Jerzego Stuhra (2007 r.).  W tym samym roku zagrała także w irańskim obrazie „Die of Love”. Karolina bardzo szybko zaczęła pracować na planach filmowych, zagrała m.in.  w „Ostatniej Akcji”, „Porze Mroku”, „Miłości na wybiegu”, „Skrzydlatych Świniach”, „Huśtawce”. Widzowie telewizyjni znają aktorkę z seriali „Czas Honoru”, „Majka”, „Usta Usta”.
 
Tomb Raider przedstawia brutalną, pełną adrenaliny opowieść o początkach Lary Croft i jej przemianie z przestraszonej, młodej kobiety, w zahartowanego poszukiwacza przygód. Uzbrojona jedynie w instynkt, zostaje wystawiona na próbę wytrzymałości przekraczającą granice ludzkich możliwości.
 
Gra zostanie wydana w trzech edycjach: standardowej, Survival Edition oraz Collector’s Edition. Wszystkie będą dostępne w Polsce.
 
A oto oficjalny komentarz Cenegi odnośnie wersji językowych TOMB RAIDER dostępnych w Polsce:
 
Zależy nam na tym, by gracze mieli wybór - zawsze gdy tylko jest taka możliwość, staramy się żeby była opcja wyboru między wersją zlokalizowaną, a oryginalną. Wersja na Xbox 360 z powodu ograniczenia wielkością płyty DVD nie będzie zawierać angielskiej ścieżki językowej i taką informacje dostaliśmy już od wydawcy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to idealne rozwiązanie dla fanów Tomb Raider, dlatego każdego, kto jest zainteresowany kupnem oryginalnej wersji gry na Xbox 360 zachęcamy do kontaktu ze sklepem muve.pl, który postara się zrealizować jego zamówienie.
 

Tagi: cenega lara croft lokalizacja polska Tomb Raider