Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 09.01.2013 18:25
Kazuo Hirai na temat przyszłości PlayStation
1642V

Kazuo Hirai na temat przyszłości PlayStation

Roztrwoniony sukces PSone'a i PlayStation 2, utrata większości ekskluzywnych tytułów na rzecz konkurencji, ostatnie miejsce pod względem sprzedaży konsol, wreszcie oddychająca przez rurkę PS Vita - Sony doskonale zdaje sobie sprawę, jakie błędy popełniło i z Kazuo Hirai u steru planuje przejść do kontrataku. Podczas CES 2013 na pytania dziennikarzy odpowiadał najważniejszy człowiek w Sony.

xxxxx

 

Niedługo po tym, jak zakończyła się konferencja japońskiej firmy, Kaz Hirai odpowiadał na wiele pytań związanych z planami koncernu i marką PlayStation.

 

Oto najciekawsze wypowiedzi prezesa:

 

 

"Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, jak radzi sobie obecnie PlayStation 3. Zamierzamy przykładać dużą wagę do możliwości, jakie daje interakcja pomiędzy naszą stacjonarną konsolą a PS Vita. Na temat naszej następnej platformy zdradzę tylko tyle, że gracze muszą zrozumieć, iż nie zaczniemy rozmów na temat następnej generacji, zanim nie będziemy gotowi, aby  zaprezentować ją w naprawdę spektakularny sposób.

 

Słaba sprzedaż PS Vita w okresie świątecznym? Cóż, sprzedaż konsoli jest w dolnych rejonach tego, co założyliśmy. Zaznaczam jednak, iż nie powinno się oceniać sprzętu po tak krótkim czasie obecności na rynku. Przecież PlayStation 3 również z początku krytykowano, a teraz ma się świetnie."

 

 

Japończyk wypowiedział się także na temat nowej konsoli na rynku - nVidia Shield:

 

"Nie jest to dla mnie wielkie zaskoczenie, gdyż już wcześniej miały miejsce podobne próby wypuszczenia całkowicie nowej platformy do gier. Jestem w tej branży bardzo długo i wiem, że przebić się jest rzeczą bardzo trudną..."

Tagi: