Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.01.2013 13:35
"Rozczarowująca" konferencja Sony na CES?
2207V

"Rozczarowująca" konferencja Sony na CES?

Sony zakończyło już swoją konferencję prasową na targach CES 2013. Czy elektroniczny gigant zaskoczył czymś zgromadzonych na imprezie dziennikarzy? Zapraszamy do rozwinięcia newsa.

xxxxx

 

Redaktorzy IGN donoszą, że na konferencji najprościej w świecie wiało nudą. Dziennikarze posuwają się nawet dalej, nazywając to wydarzenie "rozczarowującym".

Według redaktorów wystąpienie Sony na CES wyglądało tak jakby firma nie chciała sprzedawać nowych, innowacyjnych produktów (co jest przecież najistotniejsze), tylko skupiła się na reklamowaniu swojego ogólnego wizerunku lidera technologicznego. Podczas konferencji nie brakowało pięknie zmontowanych teledysków i dobrej muzyki, ale zabrakło konkretów. Ogłoszenie nowego flagowego smartfona na 2013 rok, opartego o Androida, czyli Xperii Z (z 5 calowym ekranem i procesorem 1.5 GHz Snapdragon S4 Pro quad-core) nie wywołało wielkiego entuzjazmu na sali. Nowością była też para prototypowych telewizorów OLED z rozdzielczością 4K i największą przekątną 56 cali (niestety, Windows jak zwykle dał znać o sobie i demonstracja nie do końca się powiodła, co możecie sprawdzić poniżej). Sony zapowiedziało, że będzie inwestować w standard 4K w kamerach i aparatach cyfrowych a także wspierać taką jakość obrazu, jeśli chodzi o transmisje telewizyjne/filmowe.


Sony przekonywało zgromadzonych dziennikarzy, że jest liderem na rynku aparatów cyfrowych, smartfonów, konsol i TV, ale zabrakło na pokazie konkretnych dowodów na utrzymywanie się w czołówce stawki. Firma nie poruszyła nawet przelotnie tematu PS3, next-genowej konsoli, ani Vity. Z naszego, branżowego punktu widzenia, można zatem rzeczywiście powiedzieć, że to wystąpienie Sony rozczarowuje. Zobaczymy co firma zaprezentuje pod koniec lutego na imprezie Destination PlayStation. Wg pogłosek właśnie tam mamy po raz pierwszy usłyszeć o PlayStation 4.

 

Tagi: