Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.01.2013 09:31
Nowa konsola przenośna na rynku!
2948V

Nowa konsola przenośna na rynku!

Pamiętacie wypowiedzi prezesa Nvidi, który wieścił, że strumieniowe przesyłanie gier stanie się "dominującym sposobem grania"? Już wiemy dlaczego amerykańska firma tak promowała ten model działania hardware'u. Poznajcie Project Shield.

xxxxx

Na odbywającym się właśnie CES Nvidia zaprezentowała nową konsolę przenośną, która posiada funkcję odpalania tytułów z Androida oraz, która potrafi strumieniować gry z komputerów napędzanych przez GPU Nvidia GTX (GeForce GTX 650 albo wyższe modele) na wyświetlacz działający w rozdzielczości 720p. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano gameplay z Assassin's Creed III oraz Need For Speed: Most Wanted.

Sam hardware składa się z joypada przypominającego kontroler Microsoftu oraz z przypiętego do niego 5-calowego wyświetlacza (rozdzielczość 1280x720 pikseli). Urządzenie pozwoli na ściąganie i granie w pozycje z TegraZone oraz Google PLAY. Możliwe będzie również granie w pecetowe tytuły z bogatej biblioteki Steam.

Project Shield napędzane jest najnowszym chipsetem Nvidii - czwartą generacją Tegry (4 rdzenie ARM Cortex-A15 oraz 72 rdzenie w GPU, co zapewni moc obliczeniową 2,6 razy większą od trzeciej Tegry). Co w związku z tym? Urządzenie jest teoretycznie potężniejsze od jakiegokolwiek hardware'u opartego o Androida, a także od najnowszej odsłony iPada. Project Shield posiada wyjście HDMI (które pozwoli na wysyłanie sygnału "4k" Ultra HD do TV) oraz slot microSD. Bateria powinna pozwolić na ponad pięć godzin zabawy bez podłączenia do zasilania.

Niestety Nvidia nie podała jeszcze daty premiery oraz ceny nowego urządzenia. Wieści są jednak bardzo intrygujące. Ciekawe jak na tą zapowiedź zareaguje konkurencja?

 

Tagi: ces 2013 hardware nvidia project shield