SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.07.2010 23:51
Crytek chce zrobić exclusive'a na PS3
629V

Crytek chce zrobić exclusive'a na PS3

Cały czas czekamy na konkretne informacje dotyczące xboksowego exclusive'a pod tytułem http://www.ppe.p(...)360.html">Codename: Kingdoms. Wygląda jednak na to, że i właściciele PS3 powinni uzbroić się w cierpliwość...xxxxx


Twórcy Crysisa puszczają oko w kierunku SCE. Szef Cryteka, Cervat Yerli, powiedział w wywiadzie dla magazynu CVG, że jego studio deweloperskie nie miałoby nic przeciwko wykonaniu exclusive'a na PlayStation 3.

"Sony jest partnerem, z którym z całym przekonaniem pragniemy współpracować. Exclusive na PS3 był czymś, co rozważaliśmy już wcześniej - rozmawialiśmy o tym długo, ale ze względu na napięty grafik obowiązków, nie dochodziliśmy do wiążących rozstrzygnięć. Co nie znaczy jednak, że w przyszłości to nie mogłoby się udać" - powiedział Cervat Yerli.

Szef zespołu twórców Crysisa zdradził również, że rozmowy z Microsoftem na temat ekskluzywnego charakteru Codename: Kingdoms trwały już od kilku dobrych lat. Ekipa składająca się na Crytec jest, wg zapewnień Yerliego, na tyle duża, że bez problemu radzi sobie z równoległym dewelopingiem Crysisa 2, jak i Codename: Kingdoms. "Nie powinniśmy więc spodziewać się tutaj żadnych opóźnień" – zapewnił Cervat Yerli. Trzymamy za słowo i czekamy na dalszy rozwój spraw. Po takich umizgach do Sony rozpoczęcie prac nad exclusivem dla PS3 wydaje się tylko kwestią czasu (i gotowości SCE do sypnięcia dolarami).


 

Tagi: Crytek